Home Newsy Jak dzwonić przy użyciu Apple Watch
Jak dzwonić przy użyciu Apple Watch

Jak dzwonić przy użyciu Apple Watch

0

Apple Watch jest urządzeniem bardzo wszechstronnym i doskonale ułatwia życie. Przy jego pomocy można między innymi prowadzić rozmowy telefoniczne w trybie głośnomówiącym. I to bez względy na to, czy jest to Apple Watch w wersji LTE czy bez. W tym drugim przepadku jedynym ograniczeniem jest konieczność przebywania w pobliżu naszego iPhone’a.

Jak wybierać numery przy użyciu Apple Watch?

Sposób I – przy użyciu aplikacji Telefon

Aplikacja Telefon dla Apple Watch ma praktycznie identyczną funkcjonalność jak ta na iPhonie. Dostępne są ulubione kontakty, ostatnie połączenia, książka telefoniczna, przyciski numeryczne oraz przycisk dostępu do poczty głosowej. Jedyną niedogodnością jest fakt, że klawiatura nie pozwala na wprowadzanie znaków specjalnych * i #. Dlatego za pomocą Apple Watch nie można korzystać np. z kodów USSD.

Sposób II – przy użyciu  Siri

Co prawda w dalszym ciągu nie doczekaliśmy się Siri mówiącej po polsku, ale dogadanie się z anglojęzyczną Siri nie jest żadnym problemem. Wystarczy uruchomić Siri i powiedzieć „dial oraz kolejno cyfry numeru”. Na tym poziomie język angielski zna chyba każdy. Poza tym anglojęzyczna Siri po cichu uczy się języka polskiego i już całkiem nieźle radzi sobie z polskimi imionami i nazwiskami. Wystarczy uruchomić Siri i powiedzieć „Call np. Jan Kowalski”. W 9 przypadkach na 10 Siri trafnie wybierze rozmówcę z naszej książki telefonicznej nawet w przypadku dość skomplikowanych nazwisk.

Aby zadzwonić przy użyciu Siri:

 1. Wciśnij na chwilę Cyfrową Koronę i aktywuj Siri.
 2. Powiedz „Dial i ciąg cyfr numeru pod który chcesz zadzwonić” lub „Call i imię i nazwisko osoby wpisanej do Twojej książki telefonicznej”.

Podczas rozmowy można regulować głośność za pomocą Cyfrowej Korony (1); wyciszyć mikrofon (2); oraz przyciskiem (…) wywołać klawiaturę numeryczną, którą można potem ukryć wciskając strzałkę (3).

Rozmowy przez Wi-Fi za pomocą Apple Watch

Apple Watch, podobnie jak iPhone pozwala na wykonywanie połączeń przy użyciu sieci Wi-Fi. Jest to szczególnie przydatne w miejscach gdzie jest słaby zasięg sieci komórkowej, lub zupełnie go brak, a działa Hot Spot Wi-Fi. Na przykład w piwiarniach czy restauracjach mieszczących się w zabytkowych piwnicach itp.

Aby włączyć rozmowy przez Wi-Fi na Apple Watch:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia na iPhone i wybierz Telefon
 2. Kliknij w opcję Na innych urządzeniach, następnie przesuń przełącznik w prawo.

Pamiętaj, że do rozmów przez Wi-Fi na Apple Watch musisz mieć aktywną usługę FaceTime.

Aby włączyć FaceTime:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia na iPhone i wybierz FaceTime
 2. Następnie przesuń przełącznik w prawo przy opcji FaceTime

Pamiętaj, że możliwość wykonywania połączeń telefonicznych przy użyciu Wi-Fi musi wspierać Twój operator. W Polsce z rozmów przez Wi-Fi na iPhonie mogą korzystać klienci sieci Orange, T-Mobile i Play. Aby korzystać z rozmów przez Wi-Fi potrzebny jest iPhone 5c/5s lub nowszy.

Przenoszenie połączeń między Apple Watch a iPhone

Jeśli akurat jesteś w miejscu, w którym musisz zachować dyskrecję i nie możesz korzystać z trybu głośnomówiącego, w prosty sposób możesz przełączyć rozmowę z Apple Watcha na iPhone’a. Można tego dokonać na dwa sposoby, w zależności od tego, czy połączenie zostało już odebrane czy jeszcze nie.

Jak przenieść połączenie z Apple Watcha na iPhone’a przed odebraniem rozmowy?

 1. Gdy na ekranie zegarka widzisz informację o połączeniu przychodzącym wciśnij przycisk (…) widoczny w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Wybierz opcję Odbierz na telefonie. Połącznie zostanie przekierowane na iPhone’a.
 3. Odbierz połączenie na iPhonie.

Jak przenieść połącznie z Apple Watcha na iPhone’a po odebraniu rozmowy?

 1. Odblokuj iPhone’a.
 2. Kliknij na zielony pasek widoczny w górnej części wyświetlacza. Połączenie zostanie przekazane z zegarka na telefon.

Odpowiadanie na połącznie za pomocą wiadomości tekstowej

W systemie watchOS 6.x pojawiła się funkcja znana z iPhone’a, które pozwala wysłać wiadomość tekstową, w momencie, gdy nie możemy odebrać połączenia. Działa to na identycznej zasadzie jak w przypadku iPhone’a.

Jak odpowiedzieć na połączenie wiadomością tekstową?

 1. Wciśnij przycisk widoczny w prawym dolnym rogu ekranu z połączniem przychodzącym.
 2. Wybierz z listy predefiniowany tekst wiadomości. Połącznie zostanie automatycznie odrzucone, a wiadomość wysłana do dzwoniącego.

Problemy z dźwiękiem

Apple Watch, podobnie jak inne gadżety z logo z nadgryzionym jabłkiem jest bardzo „designed in California”. Zarówno głośnik jak i mikrofon umieszczone są z lewej strony obudowy. Nie stwarza to problemów, póki mamy na sobie koszulkę z krótkim rękawem. W momencie, gdy jesteśmy ubrani w koszulę albo sweter, zaczynają się kłopoty. Warstwy materiału skutecznie tłumią dźwięki. Rada jest na to tylko jedna – aby w miarę komfortowo rozmawiać przez Apple Watch, najlepiej podwinąć rękaw.

Jak dzwonić przy użyciu Apple Watch

 

 

tags: