Home Newsy Innowacyjne nowości od Western Digital na CES – przenośny dysk ssd o pojemności aż 8 TB!
Innowacyjne nowości od Western Digital na CES – przenośny dysk ssd o pojemności aż 8 TB!
0

Innowacyjne nowości od Western Digital na CES – przenośny dysk ssd o pojemności aż 8 TB!

0

Wiele firm co roku stara się pokazywać coraz to bardziej innowacyjne produkty na targach. Tegoroczny CES przyniósł wiele ciekawych nowości od firmy Western Digital. Co powiecie na dysk ssd o pojemności aż 8 TB?

Firma zaprezentowała prototyp dysku – nie bójmy się tego stwierdzenia – przyszłości. niewielki gabarytowo dysk ssd o pojemności 8 TB to urządzenie, które rozwiązałoby problemy z pamięcią, a w szczególności osób posiadających laptopy z niewielkimi dyskami. Prędkość oferowana przez ten niewielki dysk wynosi aż 20 Gbps.

Kolejną nowością jest nowy pendrive SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C o pojemności 1 TB.:

  • Zamknięte w wykonanej z metalu obudowie urządzenie o dużej pojemności pozwala użytkownikom zachować więcej zdjęć oraz filmów, a także wygodnie przesyłać je pomiędzy urządzeniami ze złączami USB Type-C (smartfonami, tabletami czy
    laptopami) oraz komputerami z USB Type-A.
  •  Zaprojektowano je tak, by świetnie sprawdził się przypięty np. do kluczy – łączy ogromną pojemność z niewielkimi gabarytami.
  • Nowy SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C 1TB pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale.

Trzecia nowość to ibi – marka urządzeń SanDisk do zdjęć i filmów. Ibi to urządzenie do inteligentnego zarządzania zdjęciami i filmami, oferujące użytkownikom lokalną przestrzeń dyskową, która działa jak osobista chmura dla multimediów. Jego kluczowe
cechy to:

  • Aplikacja mobilna pozwalająca użytkownikom połączyć się ze swojego telefonu w celu wykonania automatycznego backupu – intuicyjny interfejs ułatwia łatwe zebranie, organizowanie i prywatne udostępnianie multimediów.
  • Możliwość agregowania plików z różnych źródeł, w tym m.in. laptopów, nośników USB, serwisów społecznościowych i platform chmurowych 2 – wszystkie dane są przechowywane na ibi z możliwością przeglądania z poziomu aplikacji.
  • 1TB pojemności pozwala na przechowanie do 250,000 zdjęć 3 lub 100 godzin wideo 4
  • W pierwszej kolejności urządzenie ibi zostanie wprowadzone na rynek amerykański

Innowacyjne nowości od Western Digital na CES – przenośny dysk ssd o pojemności aż 8 TB!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!