Home Newsy Gdy liczba włamań ciągle rośnie, wybór dobrego zamka może okazać się zbawieniem
Gdy liczba włamań ciągle rośnie, wybór dobrego zamka może okazać się zbawieniem
0

Gdy liczba włamań ciągle rośnie, wybór dobrego zamka może okazać się zbawieniem

0

Dane jasno pokazują, że liczba włamań w Polsce ciągle rośnie, a 8 na 10 Polaków nie odróżnia zamka od wkładki do drzwi. W 2019 roku miało miejsce 71 tys. wtargnięć do czyjegoś mieszkania, co oznacza wzrost o ponad 2 tys., w stosunku do roku wcześniejszego. Warto wiedzieć, jak we właściwy sposób zabezpieczyć dom, by zadbać o dorobek swojego życia oraz uniknąć stresu. Producenci rozwiązań zabezpieczających mieszkania i domy Polaków prześcigają się we wprowadzaniu nowych produktów na rynek. Kluczowym działaniem jest wybór odpowiedniego zamka, który ochroni mieszkanie przed niepożądanymi gośćmi.

Co robią firmy, by zwiększyć poziom zabezpieczeń swoich produktów? 

Przykładowo Gerda, czyli jedna z największych firm funkcjonujących na polskim rynku w branży zabezpieczeń, korzysta z porad fachowców z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Komendy Głównej Policji. Bazując na ich oraz swoim wieloletnim doświadczeniu, projektuje i produkuje zamki odporne na uszkodzenia i włamania. 

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest to, czy wybrany sprzęt posiada certyfikat bezpieczeństwa oraz atesty. To dla konsumentów najbardziej wiarygodny sposób na potwierdzenie jakości kupowanego zamka. Kwestia ta jest również istotna dla towarzystw ubezpieczeniowych, gdy zawierają umowy z klientami. Zamki zabezpieczające przed włamaniem powinny być ponadto montowane nie tylko w drzwiach wejściowych domu, ale również w drzwiach balkonowych i prowadzących do piwnic. 

Rynek, reagując na potrzeby konsumentów, wprowadza coraz to nowsze rozwiązania, które jeszcze bardziej pomagają zabezpieczyć dom przed włamaniem. Pół roku temu pod nazwą tedee na rynku pojawił się inteligentny zamek do drzwi, który pozwala na ich otwieranie lub zamykanie za pomocą smartfona. Użytkownicy tego polskiego smart locka za pomocą aplikacji w telefonie mogą sprawdzić, kto wszedł i wyszedł z ich domu oraz skontrolować, czy na pewno zamknął drzwi. Niezwykle łatwo mogą upewnić się, czy dzieci wróciły do domu oraz przekazać zdalnie dostęp do wejścia do mieszkania znajomemu lub sąsiadowi np. w celu wyprowadzenia psa lub podlania kwiatów.

Gdy liczba włamań ciągle rośnie, wybór dobrego zamka może okazać się zbawieniem

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *