FREECOM PRZEDSTAWIA CELERITAS THUNDERBOLT 3 – PRZENOŚNY DYSK SSD, ZAPEWNIAJĄCY WYJĄTKOWE PRĘDKOŚCI PRZESYŁU DANYCH DO 2800 MB/S I SUPERSZYBKĄ EDYCJĘ VIDEO
0

FREECOM PRZEDSTAWIA CELERITAS THUNDERBOLT 3 – PRZENOŚNY DYSK SSD, ZAPEWNIAJĄCY WYJĄTKOWE PRĘDKOŚCI PRZESYŁU DANYCH DO 2800 MB/S I SUPERSZYBKĄ EDYCJĘ VIDEO

0

Freecom ogłasza wprowadzenie na rynek europejski dysku mSSD Celeritas ThunderboltTM 3 – najszybszego dysku w swojej kategorii, który przesyła pliki do 20 razy szybciej niż pamięci HDD – dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla twórców treści wideo, profesjonalistów branż IT i biznesu, dla których szybkie przesyłanie dużych plików danych ma kluczowe znaczenie. Nowy Freecom Celeritas może zapewnić imponujące prędkości do 2800 MB/s1 (odczyt) i 2000 MB/s (zapis). W porównaniu z innymi urządzeniami pamięci masowej, przesłanie 500 GB danych na zwykły dysk twardy (przy prędkości 100 -150 MB/s) zajęłoby ponad 60 minut, na zwykły dysk SSD (przy 450-500 MB/s) – około 16 minut, natomiast zapis na mSSD Celeritas (przy 2800 Mb /s) zajmuje zaledwie ok. 4 minut.

 

„Freecom od lat jest liderem w dziedzinie pamięci przenośnych i dysków SSD, a nowy napęd Celeritas Thunderbolt 3 wpisuje się w naszą historię dostarczania innowacyjnych produktów” – powiedział Martijn Hansbergen, Business Development Manager, Freecom. „Jesteśmy przekonani, że możliwości Celeritas, co w jęz. łacińskim oznacza szybkość i sprawność, przekroczą oczekiwania profesjonalistów zajmujących się wideo i fotografią oraz wszystkich, którzy szukają najszybszych dostępnych prędkości.”

Port Thunderbolt 3 może być używany do podłączania szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych do komputera. Thunderbolt jest szybki (zobacz porównanie prędkości poniżej), ale co ważniejsze, jest wszechstronny i używa zwykłego USB-C do łączenia się z większością nowoczesnych urządzeń.

Dysk SSD posiada solidną, srebrną obudowę, która zapewnia chłodzenie, utrzymując elementy elektroniczne w optymalnej temperaturze. Dysk waży 186g i posiada następujące wymiary: 12,6 mm x 6,0 mm i 1,9 mm (dł. x szer. x wys.), co zapewnia wygodę noszenia w kieszeni.

Cena detaliczna Freecom mSSD Celeritas 1TB wynosi ok. 2929,00PLN. Celeritas posiada trzyletnią gwarancję producenta i nieograniczoną pomoc techniczną.

1Wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji hosta. Aby osiągnąć maksymalną szybkość transferu 2800 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą obsługiwać Thunderbolt 3.

Najważniejsze dane techniczne:

Pojedynczy port Thunderbolt 3

Zasilanie z komputera (poniżej 15w)

System efektywnego chłodzenia (powierzchnia 45°C @ 25°C)

M.2 2280 NVMe SSD

Pojemność 1 TB

 

TEST SZYBKOŚCI (przeprowadzony przez Freecom):

KomputerWindows: HP ZBook 17Mac OS: Mac Pro 15 (2016)
Oprogramowanie testoweCrystal Disk Mark v5.2.1 x64AJA System Test Lite v1.0
Prędkość odczytu2829 MB/s2394 MB/s
Prędkość zapisu2051 MB/s1767 MB/s

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *