Home Newsy Fitbit zaprezentował Charge 5 – kolejna odsłona popularnej serii trackerów
Fitbit zaprezentował Charge 5 – kolejna odsłona popularnej serii trackerów
0

Fitbit zaprezentował Charge 5 – kolejna odsłona popularnej serii trackerów

0

Fitbit prezentuje swój najnowszy, najbardziej zaawansowany tracker  – Charge 5. To pierwszy tracker marki, który został wyposażony w czujnik EDA, pomagający zarządzać stresem oraz dostępną wkrótce aplikację EKG. Użytkownicy Fitbit znajdą w nim też kolorowy  wyświetlacz oraz wbudowany moduł GPS. Charge 5 pozwala kontrolować nie tylko stres, ale również  wspiera zdrowie serca, sen oraz ogólną kondycję organizmu. 6-miesieczny darmowy dostęp do  subskrypcji Fitbit Premium umożliwia bardziej szczegółową analizę parametrów zawiązanych ze  zdrowiem i samopoczuciem – a wszystko to w jeszcze cieńszej i eleganckiej obudowie.

Podążając za zmianami, które zaszły w nas wszystkich przez ostatnie 2 lata, Fitbit stworzył Charge 5 najbardziej zaawansowany tracker zdrowia i kondycji w historii marki. Pozwala on kontrolować stres,  kondycję serca, sen i ogólne samopoczucie – wszystko to w jeszcze cieńszej i eleganckiej obudowie.  Dzięki jaśniejszemu, kolorowemu, dotykowemu ekranowi i żywotności baterii sięgającej 7 dni, Charge  5 umożliwia korzystanie z szeregu funkcji, które pomagają skupić się na tym, co najważniejsze.

Ćwicz mądrzej 

Dzięki nowemu wskaźnikowi Codziennej gotowości, który będzie wkrótce dostępny na Fitbit Charge 5,  Sense, Versa 3, Luxe i Inspire 2, będzie można ocenić czy organizm gotowy jest danego dnia na trening,  czy potrzebuje regeneracji. Każdego ranka, użytkownicy wyżej wymienionych urządzeń Fitbit  otrzymają wynik Codziennej gotowości, który obliczany jest na podstawie aktywności fizycznej,  zmienności tętna i snu z ostatniej nocy. Nowa funkcja umożliwi też wgląd w analizę tego, co wpłynęło  na dany wynik oraz podsunie pomysły, jak go poprawić, np. zalecany cel Aktywnych minut czy dłuższy  sen. Pomóc mogą także treści Premium, które pozwalają podejmować jeszcze lepsze decyzje dla  zdrowia. 

Charge 5 wyposażony został również w wbudowany moduł GPS, 20 trybów ćwiczeń oraz automatyczne  rozpoznawanie aktywności i dostęp do szacunkowej wartości V02 max. Dodatkowo, dzięki subskrypcji  Fitbit Premium, użytkownicy mogą korzystać z ponad 200 treningów certyfikowanych trenerów  i popularnych marek, takich jak Daily Burn, barre3, obé oraz nowych treningów wysokoenergetycznych  od LES MILLS

O 10% cieńszy niż jego poprzednik 

Charge 5 ma aerodynamiczny kształt, jest zoptymalizowany pod kątem wydajności oraz  zaprojektowany z myślą o najlepszym dopasowaniu do nadgarstka. Dzięki nowemu kolorowemu  wyświetlaczowi AMOLED, Charge 5, jest pierwszym trackerem marki z opcją Always On Display dla  jeszcze większej wygody, tak aby z łatwością sprawdzać statystyki podczas treningu. Z kolei dwa razy  jaśniejszy wyświetlacz (w porównaniu do poprzednika Charge 5), ułatwia przeglądanie statystyk  w słoneczne dni.

Użytkownicy mogą także zmienić wygląd trackera w dowolnym momencie, wybierając  spośród lekkich silikonowych opasek Infinity, oddychających opasek sportowych, czy pluszowych  nylonowych opasek na rzepy i ręcznie wykonanych wysokiej jakości skórzanych pasków Horween. 

Charge 5 jest dostępny w cenie 869,00 PLN, która obejmuje również sześciomiesięczną subskrypcję  Fitbit Premium. Charge 5 można zamówić już dziś w przedsprzedaży na Fitbit.com i u wybranych  sprzedawców na całym świecie, a oficjalna sprzedaż rozpocznie się jesienią tego roku. 

Fitbit zaprezentował Charge 5 – kolejna odsłona popularnej serii trackerów

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *