Home Newsy Fitbit prezentuje Charge 3 – numer 1 wśród urządzeń Fitbit do monitorowania aktywności, teraz jeszcze lepszy niż kiedykolwiek wcześniej
Fitbit prezentuje Charge 3 – numer 1 wśród urządzeń Fitbit do monitorowania aktywności, teraz jeszcze lepszy niż kiedykolwiek wcześniej
0

Fitbit prezentuje Charge 3 – numer 1 wśród urządzeń Fitbit do monitorowania aktywności, teraz jeszcze lepszy niż kiedykolwiek wcześniej

6
0

Fitbit Charge 3 ma wodoodporny design najwyższej klasy i najbardziej zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności; to nasza najbardziej inteligentna opaska – z baterią o żywotności do 7 dni.

Fitbit ogłasza wprowadzenie Sleep Score w wersji beta, aby pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć jakość snu; Charge 3 umożliwia wykorzystanie potencjału względnego czujnika SpO2, aby wykryć zaburzenia snu, które mogą wskazywać na problemy zdrowotne, takie jak bezdech senny

Warszawa – 20 sierpnia 2018 r. – Fitbit (NYSE: FIT), wiodąca światowa marka ubieralnych urządzeń monitorujących aktywność, zaprezentowała dziś Fitbit Charge 3™. Charge 3 łączy ulepszony, wodoodporny design najwyższej klasy, dotykowy ekran, ponad 15 trybów ćwiczeń w oparciu o cel, inteligentne funkcje, dzięki którym na bieżąco możesz śledzić to, co dla ciebie najważniejsze, baterię o żywotności do 7 dni oraz najbardziej zaawansowaną technologię czujników i algorytmów Fitbit w jednej opasce. 

Charge to najpopularniejsza linia produktów firmy Fitbit. Do tej pory zostało sprzedanych aż 35 milionów urządzeń. Według badań marki, wśród dorosłych konsumentów, którzy rozważali zakup ubieralnego urządzenia monitorującego aktywność w zeszłym roku, 42% poszukiwało opaski, a 36% smartwatcha. Opaska była bardziej pożądana ze względu na mniejszy rozmiar, łatwe w użyciu funkcje, sprawne działanie
i cenę. Ponadto IDC szacuje, że opaski monitorujące aktywność nadal będą stanowić znaczną część tej kategorii przez następne kilka lat. Znajdują się także w większości ubieralnych urządzeń monitorujących aktywność sprzedawanych na głównych światowych rynkach, takich jak Australia, Wielka Brytania, Japonia, Singapur i Hiszpania.

„Charge 3 bazuje na sukcesie najlepiej sprzedającej się linii Charge. To nasza najbardziej innowacyjna opaska, oferująca wyjątkowo smukły, wygodny i wysokiej jakości design oraz zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności, których oczekują nasi użytkownicy. Charge 3 zachęci obecnych użytkowników do zaopatrzenia się w najnowszy model i pozwoli dotrzeć do nowych, którzy szukają eleganckiego, urządzenia monitorującego aktywność w formie opaski fitness” – powiedział James Park, współzałożyciel i dyrektor generalny Fitbit. „Nasze zaangażowanie w wybory konsumentów i umiejętność spełniania wymagań milionów użytkowników, pozwala nam rozszerzać udziały na rynku urządzeń monitorujących aktywność, poprzez oferowanie szerokiej gamy produktów, od opasek fitness po smartwatche.”

Luksusowy design, inteligentne wykonanie

Charge 3 jest wykonany z  lekkich materiałów najwyższej jakości, posiada m.in. obudowę z aluminium lotniczego i wyświetlacz Corning® Gorilla® Glass 3, dzięki któremu opaska jest cieńsza i bardziej nowoczesna
a ponadto ma zwiększoną wytrzymałość oraz jest wygodniejsza zarówno dla mężczyzn i kobiet. Charge 3 ma wyraźny ekran dotykowy OLED, który jest prawie o 40 procent większy i jaśniejszy niż jego poprzednik, umożliwiając bardziej intuicyjną obsługę i łatwy dostęp do najważniejszych informacji. 

Fitbit Charge 3 jest pierwszym urządzeniem wyposażonym w indukcyjny przycisk, którego technologia została zgłoszona do opatentowania. Dzięki niej opaska ma opływową, wodoodporną konstrukcję i zwiększoną przestrzeń w urządzeniu, którą wykorzystano na dodanie większej ilości czujników i większą baterię z wytrzymałością do 7 dni. Technologia ułatwia też lepszą interakcję przy zachowaniu oczekiwanej wydajności z naszego najbardziej zaawansowanego narzędzia do monitorowania kondycji. 

Zaawansowany poziom sprzętu dopełnia interaktywne oprogramowanie, które zostało zaprojektowane na nowo przez co bardziej angażuje i motywuje użytkowników do osiągania celów każdego dnia. Ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości wyświetla treści w odcieniach szarości z nowymi animacjami
i ekspresyjną grafiką, która pomaga ci cieszyć się z kolejnych kamieni milowych i skupić się na osiągnięciu następnego celu. 

Zdrowie i aktywność na wyższym poziomie

Charge 3 zapewnia najbardziej zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności dostępne aktualnie w urządzeniach Fitbit. Dzięki wykorzystaniu ponad 9 bilionów minut zebranych danych na temat tętna ulepszono technologię 24/7 PurePulse®, aby osiągnąć jeszcze większą dokładność podczas ćwiczeń niż ta w Charge 2. Nowa opaska zapewnia też dokładniejsze pomiary spalania kalorii i tętna spoczynkowego, które pomagają zoptymalizować treningi i poznawać swoje trendy zdrowotne. Dodanie czujnika SpO2 – pierwszego dla opaski Fitbit – zwiększa możliwości oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi i pomaga w śledzeniu nowych wskaźników zdrowia, takich jak bezdech senny. 

Dodatkowe funkcje związane ze zdrowiem i kondycją obejmują: 

 • Tryby ćwiczeń w oparciu o cel: Wybierz spośród 15 trybów treningowych, takich jak rower, pływanie, bieganie, ciężary i joga; ustawiaj cel spalanych kalorii, odległość lub czas trwania, a także sprawdzaj statystyki  i postępy w czasie rzeczywistym, a potem świętuj osiągane cele. 
 • Wodoodporny do 50M: Noś opaskę pod prysznicem, w basenie, deszczu lub oceanie. Sprawdź czas trwania aktywności na nadgarstku w trybie pływania lub użyj funkcji SmartTrack®, która automatyczne rozpoznaje treningi, aby zobaczyć długości i tempo w aplikacji Fitbit® po przepłynięciu.
 • Na odległość: Zyskaj większą motywację dzięki połączeniu GPS z telefonu w czasie rzeczywistym
  i mierzeniu odległości w urządzeniu. Dzięki funkcji Run Detect możliwe są też automatyczne pauzy
  i zatrzymywanie mierzenia (wkrótce w aplikacji Fitbit).
 • Monitorowanie zdrowia kobiet: Uzyskaj głębsze zrozumienie swojego cyklu menstruacyjnego, używając aplikacji Fitbit do rejestrowania swojej miesiączki i owulacji (już wkrótce), rejestruj objawy
  i porównuj trendy cyklu w czasie. Dzięki statystykom zdrowia i aktywności w jednym miejscu możesz lepiej zarządzać swoim zdrowiem; na wyświetlaczu urządzenia łatwo sprawdzisz, w którym momencie cyklu jesteś.
 • Statystyki na wyciągnięcie ręki: Łatwo poruszaj się po spersonalizowanym pulpicie nawigacyjnym urządzenia, aby zobaczyć codzienne statystyki aktywności i wskaźniki zdrowia, takie jak monitorowanie zdrowia kobiet, nawodnienie i sen.
 • Spersonalizowane informacje: Poznaj siebie i popraw stan swojego zdrowia dzięki dynamicznym informacjom na temat aktywności, tętna, odżywiania i snu. Pomogą ci one osiągać cele
  z zachęcającymi wiadomościami i wskazówkami pomagającymi w razie potrzeby wprowadzać ulepszenia (wkrótce w aplikacji Fitbit). 
 • Motywacja społeczna: Zwiększaj swoją motywację jako część jednej z największych sieci w zakresie zdrowia i aktywności na świecie z ponad 25 milionami aktywnych użytkowników. Osiągaj cele kontaktując się z przyjaciółmi i rodziną za pomocą kanałów, grup i wyzwań w aplikacji Fitbit.
 • Całodobowe wskazówki i motywacja: Wykorzystaj dzień w pełni i uzyskaj bardziej kompletny obraz swojego zdrowia dzięki takim funkcjom jak automatyczne rozpoznawanie ćwiczeń, przypomnienia
  o aktywności, sesje oddychania, monitorowanie snu z fazami snu oraz dodatkowymi informacjami na temat snu i wielu innym.

Usprawnienia monitorowania i analizy snu

Fitbit pomaga milionom użytkowników lepiej zrozumieć ich wzorce snu i nawyki, które mogą na nie wpłynąć. To także pierwsza firma produkująca urządzenia śledzące aktywność, która rozpoczęła monitorowanie snu w 2009 roku i zbudowała jedną z największych baz danych o śnie śledząc ponad 7,5 miliarda nocy w ciągu ostatnich dziewięciu lat. W oparciu o różnice tętna Fitbit wprowadził też Sleep Stages & Sleep Insights, aby pomóc ci dowiedzieć się jeszcze więcej o jakości twojego snu.

„Fitbit wykorzystuje zebrane dane, aby dać użytkownikom możliwość wglądu w ich zdrowie i dobre samopoczucie. Według naszych obserwacji, 1 na 4 osoby śpi więcej w weekendy niż w dni powszednie, co oznacza, że starają się nadrobić krótszy sen w ciągu tygodnia. Poprzez aplikację Fitbit, jesteśmy wstanie dostarczyć użytkownikom wnikliwych informacje po to, aby uświadomić im, jak sen wpływa na samopoczucie a także zasugerować harmonogram lepszego snu”, powiedział Shelten Yuen, wiceprezes ds. Badań w Fitbit. „W przyszłości chcielibyśmy udzielać użytkownikom wskazówek, które pomogą zapobiec chorobie, aby mogli zachować jak najlepsze zdrowie”.

Firma stale usprawnia funkcję monitorowania snu – wersja beta funkcji Sleep Score od Fitbit Labs będzie dostępna dla użytkowników Fitbit jeszcze w tym roku. Korzystając z kluczowych danych monitorowanych przez dowolne urządzenie marki z zaawansowanym śledzeniem tętna PurePulse 24/7, funkcja Sleep Score rejestruje zapis nocy, który pozwala uzyskać pełniejszy obraz ogólnej jakości snu i ustalić jakie czynniki na nią wpływają.

Dodatkowo, w przypadku urządzeń ze względnym czujnikiem SpO2, w tym Charge 3, Fitbit Ionic™ i Fitbit Versa™, Fitbit będzie testować ostrzeganie użytkowników o zakłóceniach oddychania, które mogą wskazywać na problemy zdrowotne, takie jak alergie, astma lub bezdech senny. 

„Sleep Score beta od Fitbit Labs to część pionierskich działań w opracowywaniu intuicyjnych metod zrozumienia snu. Dowodzi to, jak bardzo zależy nam na ulepszaniu funkcji zdrowotnych dla naszych użytkowników,” dodaje Yuen.

Marka będzie nadal zbierać dane kliniczne do testowania i rozwoju systemów oceny FDA dotyczących problemów zdrowotnych, takich jak bezdech senny i migotanie przedsionków. Fitbit jest jedną z dziewięciu firm w programie pilotażowym cyfrowych oprogramowani zdrowotnych FDA, które mają usprawnić proces zatwierdzania użytkowania oprogramowania jako urządzenia medycznego.

 Pozostań w kontakcie dzięki odpowiednim inteligentnym funkcjom

Charge 3 to najinteligentniejsza opaska firmy Fitbit – pozwala ci pozostać w kontakcie z tym, co jest dla ciebie najważniejsze bez przytłaczania i rozpraszania cię technologią, której nie chcesz lub nie potrzebujesz. 

 • Rozszerzone inteligentne funkcje: Personalizuj i sprawdzaj połączenia, kalendarz, wiadomości tekstowe oraz aplikacje smartfona (takie jak Facebook i Uber)  oraz odpowiadaj za pomocą wstępnie wypełnionych lub niestandardowych szybkich odpowiedzi dla użytkowników Androida (już wkrótce).

Fitbit prezentuje Charge 3 – numer 1 wśród urządzeń Fitbit do monitorowania aktywności, teraz jeszcze lepszy niż kiedykolwiek wcześniej

(6)

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)