Home Newsy Facebook zaczyna wdrażać tryb ciemny dla aplikacji na iOS
Facebook zaczyna wdrażać tryb ciemny dla aplikacji na iOS
0

Facebook zaczyna wdrażać tryb ciemny dla aplikacji na iOS

0

Facebook dość powoli, ale zaczyna w końcu wdrażać obsługę trybu ciemnego na iPhone’a i iPad’a. Kilku użytkowników zauważyło w opcjach możliwość włączenia trybu ciemnego, a firma potwierdziła, że funkcja jest wdrażana.

Głosy, że facebook jest w trakcie opracowywania i projektowania trybu ciemnego dla aplikacji na system iOS docierały do nas już w kwietniu. W tym czasie funkcja nie była publicznie dostępna. W tamtym czasie funkcja była możliwa do uruchomienia, jednak nie byłą oficjalnie rozpowszechniona.

Interfejs trybu ciemnego Facebooka nie będzie całkowicie czarny, jak widzieliśmy na Instagramie i Messengerze. Zamiast tego jest to projekt w skali szarości z białymi akcentami dla logo i ikon. To z pewnością będzie kontrowersyjna decyzja wśród użytkowników Facebooka.

Użytkownicy będą mogli ręcznie włączać lub wyłączać tryb ciemny Facebooka za pomocą panelu ustawień w aplikacji, ale będzie także dostępna obsługa dostosowywania wyglądu na podstawie preferencji iOS. Oznacza to, że aplikacja automatycznie zmieni swój wygląd zgodnie z harmonogramem Dark Mode.”

Jak to mówią: lepiej późno, niż wcale!

Źródło: 9to5Mac

Facebook zaczyna wdrażać tryb ciemny dla aplikacji na iOS

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!