Energia na zimowe wyjazdy od Baseus – cztery pomysły na mobilne zasilanie
0

Energia na zimowe wyjazdy od Baseus – cztery pomysły na mobilne zasilanie

0

Trwa sezon zimowych wyjazdów, na które zwykle zabieramy ze sobą ogrom urządzeń elektronicznych. Planując wycieczkę, warto zadbać o możliwość wygodnego ładowania swojego sprzętu i dobrać urządzenia do zasilania tak, by idealnie pasowały do naszych potrzeb. Przedstawiamy 4 propozycje powerbanków Baseus, które świetnie wpiszą się w różne scenariusze wyjazdu.

Takim sprzętem niewątpliwie jest Baseus Ambilight o pojemności 30,000 mAh i maksymalnej mocy ładowania 65W – co z powodzeniem wystarczy do szybkiego naładowania większości urządzeń. Co istotne, urządzenie może ładować jednocześnie do 5 urządzeń (przez porty USB-A, USC-C oraz micro USB. Powerbank obsługuje standardy szybkiego ładowania PD3.0, QC4.0, FCP oraz SCP, jego wielką zaletą jest też wyświetlacz LCD, który prezentuje m.in. stan naładowania wbudowanego akumulatora oraz parametry ładowania podłączonych urządzeń.

Energia na zimowe wyjazdy od Baseus – cztery pomysły na mobilne zasilanie

Zintegrowana wszechstronność

Dla osób, które poszukują wygody i kompaktowości, świetnym rozwiązaniem będzie z kolei Baseus Comet. Urządzenie oferuje mniejszą pojemność (20,000 mAh) oraz mniejszą moc ładowania (22,5W), ale ma w zanadrzu kilka świetnych patentów. Jego atutem są mniejsze gabaryty i waga, a także zintegrowane kable USB-C/Lightning (do dyspozycji użytkownika są też standardowe porty USB-A/C), co sprawia, że nie musimy pamiętać o spakowanie okablowania, odpowiednie przewody są zawsze pod ręką. Na liście obsługiwanych standardów szybkiego ładowania znajdziemy Power Delivery do 20W (iPhone), Samsung AFC, Huawei FCP 5A oraz Quick Charge 3.0.

Energia na zimowe wyjazdy od Baseus – cztery pomysły na mobilne zasilanie

Energie w wygodnym formacie

Kolejną godną polecenia propozycją – szczególnie dla użytkowników poszukujących wysokiej mocy ładowania i kompaktowości – jest powerbank Baseus Blade. Urządzenie to wyróżnia się zdecydowanie nietypowym kształtem obudowy, przypomina bowiem raczej niewielką książkę lub notatnik, niż typowy powerbank. Jego grubość nie przekracza 18 mm. 

Ten format docenią m.in. osoby często podróżujące służbowo, z niewielkim bagażem – taki powerbank doskonale pasuje do niewielkich toreb i etui na laptopa, płaskich plecaków itp. Jednocześnie, nie przeszkadza mu to w zapewnieniu świetnych parametrów ładowania – Baseus Blade ma 20,000 mAh pojemności i może ładować podłączone urządzenia z maksymalną mocą 100W.

Urządzenie ma 4 porty USB (2xUSB-A, 2xUSB-C) i obsługuje standardy Power Delivery, Quick Charge i Super Charge.

Energia na zimowe wyjazdy od Baseus – cztery pomysły na mobilne zasilanie

Powerbank do zadań specjalnych

Jeśli nasza zimowa podróż zakłada przemieszczanie się samochodem, zdecydowanie warto rozważyć powerbank Baseus CRJS03-01 Car Jump Starter, który potrafi nie tylko ładować urządzenia USB… ale także pomóc w uruchomieniu auta, jeśli dojdzie do rozładowania się jego akumulatora (o co zimą nietrudno). Urządzenie może pracować w trybie tzw. boostera – po podłączeniu go do akumulatora specjalnym kablem dostarczy energię niezbędną do uruchomienia silnika pojazdu. 

12 000 mAh pojemności pozwala uruchomić samochód z silnikiem o pojemności 3 l nawet 50 razy. Booster charakteryzuje się wysokimi wartościami prądu rozruchowego (600 A) i prądu szczytowego (1000 A), dzięki czemu poradzi sobie także z uruchomieniem silnika benzynowego o pojemności 6 l lub silnika Diesla o pojemności 3,5 l. Zaawansowane zabezpieczenia przed m.in. przepięciem, przegrzaniem i spięciami chronią akcesorium i akumulator pojazdu przed uszkodzeniami.

Oprócz tego Baseus CRJS03-01 Car Jump Starter ma oczywiście dwa porty USB, które możemy wykorzystać do naładowania np. smartfona, słuchawek i innych urządzeń.

Energia na zimowe wyjazdy od Baseus – cztery pomysły na mobilne zasilanie

 

 

2/5 - (1)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *