Home Newsy Dynamic Island – tylko Apple mogło wpaść na to, jak sensownie wykorzystać tą paskudną dziurę w ekranie
Dynamic Island – tylko Apple mogło wpaść na to, jak sensownie wykorzystać tą paskudną dziurę w ekranie
0

Dynamic Island – tylko Apple mogło wpaść na to, jak sensownie wykorzystać tą paskudną dziurę w ekranie

0

Ekran Pro Display w który wyposażono modele PRO najnowszej 14 odsłony telefonu Apple wprowadził nowość, która choć z racji przecieków nie jest zaskoczeniem wyposażono w funkcjonalność nazwaną Dynamic Display. Wycięcie w ekranie, które już zyskało nazwę – pastylka, zostało ciekawie zaaranżowane w iPhonie 14 Pro oraz iPhonie 14 Pro Max.

Dynamic Island dzięki głębokiej czerni ekranu Pro Display w iPhone 14 wygląda jak rozciągający się obszar wyświetlający powiadomienia na ekranie telefonu. Dzięki temu, w mojej ocenie paskudna dziura, którą mamy w ekranie, wygląda jak element ekranu, który potrafi wyświetlić praktyczne powiadomienia.

Panele z powiadomieniami będa mogły się minimalizować do wielkości „pigułki” lub w razie potrzeby rozszerzać nawet do szerokości ekranu.

Bardzo mnie ciekawi fizyczna wielkość Dynamic Siland. Jak bardzo będzie przeszkadzać w odbiorze wideo? Czy szybko się do niej przyzwyczaimy tak, jak do nothcha? To zapewne pokażą pierwsze recenzje iPhone 14 Pro.

 

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.