Dlaczego warto kupić etui ochronne dla iPhone’a?
0

Dlaczego warto kupić etui ochronne dla iPhone’a?

0

Porysowane, powyginane, zmiażdżone, z rozbitymi ekranami – takie telefony trafiają do naszego serwisu najczęściej. Ich kiepski stan jest wynikiem nie tylko chwili roztargnienia ich właścicieli, ale przede wszystkim brakiem odpowiedniego zabezpieczenia w formie etui czy protektora na ekran.

Telefon od Apple nigdy nie należały do najtańszych. Nawet budżetowy model iPhone’a 5C czy kilka dni temu zaprezentowany iPhone’a SE jest dość drogi i kosztuje w okolicach 2 tysięcy złotych. Niestety wysoka cena zakupu nie idzie w parze z solidnością wykonania, a przynajmniej nie z solidnością w rozumieniu odporności na trudny dnia codziennego. Niestety, niezależnie od tego czy nasz iPhone’a ma obudowę z poliwęglanu czy z aluminium, to w bardzo łatwy sposób łapie ryski, a przy niewielkich upadkach pojawiają się na jego powierzchni obicia i wgniecenia.

Niestety wymiana obudowy w telefonach APPLE z punktu widzenia producenta jest niemożliwa. Na obudowie w większości modeli nadrukowany jest indywidualny numer IMEI, po za tym sama operacja to ogromna ingerencja w działanie urządzenia. Toteż APPLE na życzenie klienta może wymienić, ale cały telefon. Nie obudowę. Z pozycji serwisu wykonującego naprawy pogwarancyjne wymiana obudowy jest możliwa. Niestety nieoferowanie wymiany obudowy przez producenta, które przecież posiadają indywidualne numery sprawia, że oryginalne elementy są dostępne jedynie z demontażu. Cała reszta na rynku to zamienniki – lepszej lub gorszej jakości. Te lepszej jakości wyglądają i są wykonane z materiałów, jak te oryginalne. Jedyny mankament to brak numeru seryjnego na obudowie. Te gorsze niestety charakteryzują się kiepskim spasowaniem, różnicą w wyglądzie. To w konsekwencją sprawia, że nasze pozytywne wrażenia z używania iPhone’a zamieniają się w koszmar.

By uniknąć takiej przykrej sytuacji, dobrze zabezpiecz swój telefon odpowiednim etui, a jeżeli już musisz wymieniać obudowę, zrób to w profesjonalnym serwisie pogwarancyjnym specjalizującym się w naprawach APPLE i nie daj się namówić na tanie zamienniki obudów z popularnych serwisów aukcyjnych czy od chińskich dostawców. Najlepiej jednak odsunąć od siebie widmo wymiany obudowy jak najdalej. By było to możliwe, należy zadbać o telefon zabezpieczając go dobrym, solidnym etui oraz folią lub szkłem hartowanym z przodu. O ile dość często piszemy o różnego rodzaju protektorach na ekran, tym razem poruszymy kwestię etui, futerałów i pokrowców.

Bardzo praktyczny artykuł na ten temat popełnił sklep internetowy ithings.pl w tekście dostępnym pod adresem https://ithings.pl/pl/n/2015/Jak-chronic-ekran-smartfona/27 Oczywiście sklep oferuje wysokiej jakości pokrowce na produkty Apple. Ich ofertę możecie przejrzeć tutaj https://ithings.pl/iphone6/etui-futeraly.

 

Etui typu wsuwka

Takie etui przypomina kieszonkę na telefon. Jego największa zaletą jest ochrona całego urządzenia, gdyż po wsadzeniu telefonu do środka, żaden jego element nie wystaje, a wiec nie jest narażony na bezpośrednie uderzenie przy upadku. Bardzo często takie etui posiada dodatkowe zabezpieczenie w formie zapięcia czy zamka błyskawicznego. To dzięki niemu telefon bez naszej wiedzy nie opuści wnętrza wsuwki. Niestety to rozwiązanie ma swoją wadę. Musimy telefon za każdym razem w całości wsadzać i wyciągać z wsuwki, nawet jeżeli tylko chcemy sprawdzić godzinę. Dodatkowo z własnego doświadczenia wiem, że przy dłuższych rozmowach zapominam, gdzie odkładam wsuwkę i później muszę jej szukać…

 

Naklejka na plecki

Skórka, wklepka, plecki – może nie jest to idealna ochrona dla telefonu, ale lepsza taka niż żadna. Niestety skórka chroni jedynie tylną część telefonu. Co gorsza, nie chroni go niemal wcale przed uderzeniem podczas upadku. Telefon, który wymsknie nam się z ręki na ulicy u upadnie na chodnik zapewne uszkodzi się w takim samym stopniu, jakbyśmy owego zabezpieczenia nie posiadali. Zaletą jest natomiast niewielka zamiana w gabarytach urządzenia, duże możliwości personalizacji i ochrona przed zarysowaniem tyłu.

 

Etui z klapką

Ciekawa opcja dla osób poszukujących pełnego zabezpieczenia dla telefonu, jednak nie są w stanie polubić wsuwki. Etui z klapką chroni przód i tył telefonu. Bardzo często sztywna wkładka we wnętrzu potrafi ochronić również jego krawędzi. Mimo pełnej ochrony, telefon jest bardzo łatwo dostępny – wystarczy odchylić klapkę i już można lajkować, robić selfie i wysyłać fotki na Instagram.

 

Case

To chyba najbardziej popularny typ etui na iPhone’a. Case to nakładka chroniąca plecki i krawędzie telefonu. Case’y są wykonywane z różnego rodzaju tworzywa – od sztucznych jak plastik czy poliwęglan, po bardziej naturalne jak skóra drewno, magnez czy aluminium. W zależności od wykonania ,taki case może być bardzo dobrym ochraniaczem dla naszego urządzenia. Warunek? Musimy posiadać także jakiś protektor na ekran. W innym wypadku, choć obudowa może przy upadku pozostać nienaruszona, to ekran może pęknąć.

 

Artykuł sponsorowany.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *