Home Newsy Czy tani hosting może być bezpieczny?
Czy tani hosting może być bezpieczny?
0

Czy tani hosting może być bezpieczny?

0

Wybór właściwego hostingu jest niezbędną kwestią związaną ze stworzeniem własnej strony internetowej. W poniższym artykule przedstawiamy niezbędne informacje związane z wyborem hostingu, a także rozprawiamy się raz na zawsze z wątpliwościami dotyczącymi taniego hostingu. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać dobry hosting.

Pierwszym krokiem do stworzenia własnej domeny jest wybór domeny, czyli nazwy konkretnej strony internetowej. W tym przypadku jest to zarezerwowanie unikalnej nazwy, która będzie adekwatna do tematyki poruszanej na Twojej stronie internetowej. Po wyborze domeny, czas na konkretnego hostingodawcę. Jednym z najlepszych dostawców usługi internetowej jest Kylos. W ofercie tej firmy można znaleźć bezpieczny i tani hosting.

Hosting – co warto wiedzieć?

Hosting to nic innego, jak udostępnienie przez dostawcę usług internetowych, konkretnych zasobów danej serwerowni. Usługa hostingowa, sprowadza się do zarezerwowania przez klienta i oddania w dyspozycje przez hostingodawcę kilku niezbędnych elementów, wchodzących w skład każdej usługi hostingowej.

 

Pierwszym aspektem jest ustalenie konkretnej objętości związanej z dyskiem twardym, z której będzie można korzystać w ramach hostingu. Objętość dysku twardego jest zazwyczaj udostępniana na macierzy RAID. Drugim elementem usługi hostingowej jest maksymalna ilość danych, która jest możliwa do przesłania za pomocą łącza internetowego, serwerowni obsługiwanej przez konkretnego dostawcę usługi internetowej.

 

W czasie poszukiwania najlepszej usługi internetowej, konieczne jest poznanie wszystkich dodatkowych usług, które wchodzą w zakres pakietu serwerowni. Za każdym razem jest to indywidualnie ustalane między dostawcą usług internetowych oraz klienta. Jedną z przykładowych usług związanych z hostingiem jest np. udostępnienie bazy danych wraz z określeniem konkretnej, maksymalnej objętości tych baz.

 

Czwartym aspektem, który należy poruszyć w ramach wyboru taniego i dobrego hostingu jest maksymalny stopień związany z obciążeniem serwerowni za sprawą usług realizowanych na Twojej stronie internetowej.

Czy tani hosting jest możliwy?

Na rynku można spotkać się z wieloma ofertami darmowego hostingu, jednak posiada on wiele ograniczeń. Jednym z nich jest brak dostępu do bazy danych, brak obsługi języków skryptowych. Podstawowym ograniczeniem związanym z darmowym hostingiem są różnego rodzaju ograniczenia powiązane m.in. z maksymalnym miesięcznym transferem, jak również przestrzenią dyskową.

 

Nie oznacza to jednak, że tani i bezpieczny hosting jest niemożliwy. Usługę hostingową w postaci 25 GB w pojemności serwera, 1000 GB transferu miesięczne, nielimitowanych kont e-mail, a także poczty WWW, można dostać już za 100 złotych rocznie.

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.