Home Newsy Członkowie Parlamentu Europejskiego domagają się zmiany portu Lightning na USB-C
Członkowie Parlamentu Europejskiego domagają się zmiany portu Lightning na USB-C
0

Członkowie Parlamentu Europejskiego domagają się zmiany portu Lightning na USB-C

0

W ciągu ostatniej dekady Komisja Europejska naciskała firmy, aby tworzyły one jedną metodę służącą do ładowania urządzeń mobilnych. Większość z nich się posłuchała, jednak Apple uparcie brnie swoją ścieżką, ale być może już niedługo się to zmieni.

Apple może zostać zmuszone do zmiany portu ładowania w swoich smartfonach z Lightning na USB-C. W poniedziałek członkowie Parlamentu Europejskiego wezwali Komisję Europejską do podjęcia działań regulacyjnych w celu zmuszenia każdego sprzedawcy smartfonów do przyjęcia jednej metody ładowania. W odpowiedzi Komisja planuje rozważyć „podejście legislacyjne” do rozwiązania tego problemu.

@EU_Commission zdecydowanie popiera harmonizację ładowarek do telefonów komórkowych. W 2009 roku mieliśmy> 30 rozwiązań do ładowania. Teraz 3 główne rozwiązania. W dyskusji w #industry kładziemy nacisk na następujące cele? Wygodę konsumenta? Bezpieczeństwo i interoperacyjność? Ograniczenie e-odpadów. pic.twitter.com/jdcJ8pIk7s

Przez ostatnie 10 lat Komisja Europejska zachęt cała producentów do ustandaryzowania jednego portu do ładowania. Odbywało się to poprzez zachęcenie do dobrowolnego przyjęcia jednego standardu opłat, zamiast domagania się zmiany w drodze przepisów lub prawa.

Członkowie Parlamentu Europejskiego domagają się zmiany portu Lightning na USB-C

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!