Apple Watch 6 oraz Apple Watch SE to nowe zegarki Apple. Oba z funkcja Apple Fitness+ i watchOS 7

Apple Watch 6 oraz Apple Watch SE to nowe zegarki Apple. Oba z funkcja Apple Fitness+ i watchOS 7

0

Apple Watch 6 oraz Apple Watch SE to nowe zegarki Apple. Oba z funkcja Apple Fitness+ i watchOS 7

0

Apple zdecydowało się na zaprezentowanie aż dwóch zegarków Apple Watch. Flagowy model „6” zyska wiele ciekawych funkcji. Natomiast model SE przeznaczone są dla mniej wymagających klientów lub ich dzieci, z którymi mogą pozostać w kontakcie w ramach usługi Family.

Apple Watch 6 z nowości może się pochwalić przede wszystkim nowym sensorem, który pozwala mierzyć w czasie rzeczywistym nasycenie krwi tlenem. Szóstko to również nowe wersje kolorystyczne nie tylko pasków, ale także kopert. W ofercie pojawi się choćby model Product RED z czerwoną kopertą czy wersja niebieska. Zegarek ma być dostępny w sprzedaży już w najbliższy piątek w cenie od 399 dolarów.

Model SE, to wersja designem zbliżona do wersji 6, jednak pozbawiona sensora nasycenia tlenem. Czy jeszcze czegoś będzie w niej brakować? Zobaczymy, gdy pojawi się pełna specyfikacja. Prezentacja zwraca uwagę, że model ten jest mniej zaawansowany niż szóstka, tańszy (od 12 dolarów za miesiąc), dzięki czemu będzie idealny dla naszych dzieci czy starszych rodziców. Dzięki niemu możemy kontrolować listę osób, z którymi kontaktuje się dziecko, jego aktywność, lokalizację. Natomiast w przypadku osób starszych, możemy otrzymywać powiadomienia gdy się przewrócą lub ich parametry życia będą nieprawidłowe.

Oba urządzenia będą pracować pod kontrolą watchOS 7, który wprowadza wiele ciekawych funkcji względem watchOS 6. Jedną z nich jest Apple Fitness+ czy funkcja wykrywająca prawidłowe mycie rąk, co jest szczególnie ważne w czasach panującej pandemii. Apple Fitness+ to coś dla osób, które chcą trenera z prawdziwego zdarzenia.

Fitness+ będzie usługa płatną, kosztująca 9.99 dolarów za miesiąc. Pierwsze 3 miesiące będą bezpłatne. Roczna subskrypcja zakłada rabat. Usługa będzie dostępna pod koniec roku.

Apple Watch 6 oraz Apple Watch SE to nowe zegarki Apple

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.