Home Newsy Apple usuwa z App Store wszystkie aplikacje powiązane z „vapowaniem”
Apple usuwa z App Store wszystkie aplikacje powiązane z „vapowaniem”
0

Apple usuwa z App Store wszystkie aplikacje powiązane z „vapowaniem”

0

Firma z Cupertino tego ranka usunęła ze swojego sklepu App Store wszystkie aplikacje powiązane z tematyką papierosów elektronicznych, czyli potocznie zwanym „vapowaniem”.

Wszystko ze względu na udostępniony przez CDC report mówiący o tym, że 42 osoby w USA zmarły z powodu chorób płuc związanych z używaniem e-papierosów.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) stwierdziło, że wśród osób, które zażywały nikotynę lub konopie indyjską, wystąpiło jeszcze 2172 przypadków poważnych chorób układu oddechowego.

W skróconym raporcie Axios możemy przeczytać, że Apple tego ranka usunęło wszystkie 181 aplikacji związanych z „vapingiem” ze swojego mobilnego App Store. Jak samo Apple wyznaje – „Bardzo dbamy o to, aby App Store było zaufanym miejscem dla klientów, zwłaszcza młodzieży, do pobierania aplikacji. Stale oceniamy aplikacje i konsultujemy najnowsze dowody, aby określić zagrożenia dla zdrowia i samopoczucia użytkowników.”

Co by nie mówić o Apple, tak jedno trzeba im przyznać – robią naprawdę wiele, aby użytkownicy dbali o swoje zdrowie!

Apple usuwa z App Store wszystkie aplikacje powiązane z „vapowaniem”

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!