Home Newsy Apple prawdopodobnie zastosuje ekrany Mini-LED w 2020 roku!
Apple prawdopodobnie zastosuje ekrany Mini-LED w 2020 roku!
0

Apple prawdopodobnie zastosuje ekrany Mini-LED w 2020 roku!

0

Apple od dawna jest liderem wśród wyświetlaczy montowanych w tabletach i laptopach. Analityka Apple’a Ming-Chi Kuo sugeruje, że Apple planuje duży skok jakości obrazu z niektórymi swoimi urządzeniami w przyszłym roku, chociaż nadal nie przyjmie OLED na iPadzie i MacBooku.

Zamiast tego Kuo twierdzi, że firma decyduje się na Mini LED na 12,9-calowym iPadzie Pro i 16-calowym Macbooku Pro. To technologia, która wnosi niektóre zalety OLED do paneli LCD bez nadmiernych kosztów lub potencjalnego wypalenia związanego z tym pierwszym.

Główną zaletą Mini-LED jest to, że można włożyć do wyświetlacza o wiele więcej diod LED niż na typowym panelu. Pozwala to na użycie lokalnego przyciemniania – wyłączanie lub przyciemnianie diod LED w niektórych obszarach – dla większego kontrastu.

Kuo szacuje, że 2020 12,9-calowy iPad i 16-calowy MacBook Pro będzie używał aż 10 000 mini-diod LED – każda mniejsza niż 200 mikronów – zapewniając im wystarczającą elastyczność w zakresie lokalnego przyciemniania i wysokiego kontrastu. Uważa się, że LG i GIS są głównymi dostawcami Apple.

Apple prawdopodobnie zastosuje ekrany Mini-LED w 2020 roku!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!