Home Newsy Apple płaci użytkownikom za wykrywanie błędów w oprogramowaniu!
Apple płaci użytkownikom za wykrywanie błędów w oprogramowaniu!
0

Apple płaci użytkownikom za wykrywanie błędów w oprogramowaniu!

0

W sierpniu usłyszeliśmy pierwsze pogłoski na temat programu Apple, który nagradzałby użytkowników, którzy zgłaszaliby wykryte przez siebie błędy w oprogramowaniu. Od teraz jest to odstępne dla wszystkich.

Program istniał już od jakiegoś czasu, jednak był on dostępny tylko dla osób zaproszonych do skorzystania z niego. W tym momencie się to zmienia, a więcej szczegółów przedstawiła witryna Apple Security Bounty, które brzmią następująco:

„Aby kwalifikować się do nagrody Apple Security Bounty, problem musi wystąpić w najnowszych publicznie dostępnych wersjach iOS, iPadOS, macOS, tvOS lub watchOS ze standardową konfiguracją oraz, w stosownych przypadkach, na najnowszym publicznie dostępnym sprzęcie. Te zasady kwalifikowania mają na celu ochronę klientów do czasu udostępnienia aktualizacji, zapewnienie, że Apple może szybko weryfikować raporty i tworzyć niezbędne aktualizacje, a także odpowiednio wynagradzać osoby prowadzące oryginalne badania. Badacze muszą:

  • Bądź pierwszą osobą, która zgłosi problem do Apple Product Security.
  • Dostarcz jasny raport, który zawiera działający exploit (szczegółowo poniżej).
  • Nie ujawniaj problemu publicznie, zanim Apple wyda raport bezpieczeństwa dotyczący raportu. (Ogólnie poradnik jest wydawany wraz z powiązaną aktualizacją w celu rozwiązania problemu).

Problemy nieznane Apple i unikalne dla wyznaczonych bet deweloperskich i publicznych bety, w tym regresje, mogą skutkować 50% wypłatą premii. Problemy kwalifikacyjne obejmują:

  • Problemy z bezpieczeństwem wprowadzone w niektórych wyznaczonych wersjach beta lub publicznych wersjach dla programistów, jak zaznaczono na tej stronie, jeśli są dostępne. Nie wszystkie beta programistów lub publiczne są uprawnione do tej dodatkowej premii.
  • Regresy wcześniej rozwiązanych problemów, w tym te z opublikowanymi poradami, które zostały ponownie wprowadzone w wersji beta dla programistów lub publicznej wersji beta, jak zaznaczono na tej stronie, jeśli są dostępne.”

Firma Apple opublikowała także tabelę, w której ukazane są stawki za wykryte błędy:

Apple płaci użytkownikom za wykrywanie błędów w oprogramowaniu!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!