
Nowy sklep będzie zlokalizowany w centralnej dzielnicy Gangnam w Seulu, stolicy Korei Południowej. Apple zatrudniło k-popowy zespół NewJeans do akcji promocyjnej sklepu.
Na czas imprezy promocyjnej, w nowym sklepie utworzone zostanie pop-up studio. Klienci będą mogli posłuchać ekskluzywnej wersji piosenki NewJeans „OMG” nagranego z dźwiękiem przestrzennym.
Strategia marketingowa polegająca na zaangażowaniu zespołu K-pop nie jest nowa w Korei Południowej. Samsung do swoich akcji promocyjnych zatrudniło słynny zespół BTS. Współprace k-popowe często stają się „viralem” w Internecie.
Na rynku azjatyckim wyraźnie Apple stara się poprawić sytuację po czasie pandemii. Najpierw usługa Apple Pay, teraz kolejny sklep. Plotki natomiast się nie kończą, ponieważ już jest mowa o kolejnym sklepie w Seulu.
źródło: macrumors.com