Home Newsy Apple odwołują się w sprawie dotyczącej batalii z Epic Games
Apple odwołują się w sprawie dotyczącej batalii z Epic Games
0

Apple odwołują się w sprawie dotyczącej batalii z Epic Games

0

Firma Apple złożyła odwołanie w sprawie Epic Games i prosi o wstrzymanie nakazu, który pozwala programistom dodawać linki w aplikacji do stron internetowych z płatnościami.

Jeśli Apple wygra wstrzymanie, co zostanie rozstrzygnięte przez sędziego w listopadzie, zmiana zasad potencjalnie pozwalająca programistom na obejście opłat App Store w wysokości od 15% do 30% może nie wejść w życie do czasu zakończenia odwołań w tej sprawie, co może zająć nawet kilka lat.

Apple otrzymał również polecenie wprowadzenia poważnej zmiany w swoim sklepie i umożliwienia aplikacjom mobilnym kierowania konsumentów do zewnętrznych metod płatności, potencjalnie umożliwiając uniknięcie opłat Apple App Store.

Jeśli twórcy aplikacji będą ostatecznie mogli rozliczać się bezpośrednio z własnymi klientami, bez korzystania z systemu zakupów w aplikacji Apple, zagroziłoby to mechanizmowi generowania zysków dla firmy.

Apple odwołują się w sprawie dotyczącej batalii z Epic Games

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.