Home Newsy Apple Muzeum Polska powstaje w Fabryce Norblina – otwarcie jeszcze w tym roku!
Apple Muzeum Polska powstaje w Fabryce Norblina – otwarcie jeszcze w tym roku!
0

Apple Muzeum Polska powstaje w Fabryce Norblina – otwarcie jeszcze w tym roku!

0

Firma Apple to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna marka technologiczna na świecie. Lata ciężkiej pracy i wysiłku sprawiły, że Apple jest liderem w branży. W Polsce powstaje interaktywne muzeum Apple, które zachwyci wszystkich fanów marki, a także osoby chętne zobaczyć, jak wyglądały początki giganta z Cupertino.

Na powierzchni 320 mkw. znajdzie się najbardziej kompletna i największa na świecie kolekcja prezentująca komputery, laptopy, akcesoria, telefony, software, peryferia, multimedialne nośniki z unikalnymi materiałami Apple, plakaty oraz pamiątkowe gadżety.

Muzeum funkcjonowało dotychczas w tymczasowej siedzibie w Piasecznie. Jednak ze względu na skalę kolekcji jego właściciel szukał lokalizacji do zaprezentowania nowej ekspozycji, w której zwiedzający prowadzony będzie przez oś czasu poznając umieszczone chronologicznie wszystkie produkty i etapy rozwoju firmy Apple.

Na terenie muzeum znajdą się eksponaty i zbudowane wokół nich interaktywne elementy narracyjne, które będą zachęcać widza do aktywności, ale jednocześnie będą czekały na jego ruch. Dzięki sieci czujników ekspozycja będzie podpowiadała mu kolejne obiekty zainteresowania.

Brzmi, jak gratka dla każdego fana, prawda? Otwarcie wystawy planowane jest jesienią tego roku.

Apple Muzeum Polska powstaje w Fabryce Norblina – otwarcie jeszcze w tym roku!

5/5 - (1 vote)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.