Home Newsy Apple może być niedługo nowym właścicielem firmy zajmującej się chipami RF
Apple może być niedługo nowym właścicielem firmy zajmującej się chipami RF
0

Apple może być niedługo nowym właścicielem firmy zajmującej się chipami RF

0

Prawdopodobnie firma Broadcom zamierza sprzedać jeden ze swoich bezprzewodowych układów scalonych, a sam Apple może być potencjalnym nabywcą. Jak podaje zagraniczny Wall Street Journal donosi dziś, że Broadcom współpracuje z Credit Suisse w celu znalezienia nabywcy dla segmentu częstotliwości radiowych lub RF w jego branży chipów bezprzewodowych.

Jednostka RF jest liderem na rynku w zakresie tak zwanych FBAR – filmowych rezonatorów akustycznych o cienkich warstwach – stosowanych w telefonach komórkowych i stacjach bazowych do filtrowania niepożądanych transmisji radiowych. Ale w ostatnich latach zmagał się ze zwiększoną konkurencją. Jeden z rywali, Qorvo Inc., opracował alternatywną technologię filtrowania, która jest niewielka, niezawodna i może zastąpić tradycyjne FBAR.

Apple jest już dużym klientem firmy Broadcom, generując tym samym około 25% przychodów netto Broadcom w 2018 roku. Jednak Broadcom chce się lepiej zdywersyfikować, koncentrując się na bardziej lukratywnym biznesie w zakresie oprogramowania. Apple jest w trakcie budowania własnego wewnętrznego biznesu modemowego, a niedawno przejęło firmę Intela od smartfonów – o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Przejęcie jednostki RF Broadcom ładnie łączy się z rozbudowanymi projektami sieciowymi Apple.

Apple może być niedługo nowym właścicielem firmy zajmującej się chipami RF

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!