Apple jest podobno zainteresowane nabyciem praw do transmisji holenderskiej ligi piłkarskiej Eredivisie
0

Apple jest podobno zainteresowane nabyciem praw do transmisji holenderskiej ligi piłkarskiej Eredivisie

0

Apple ostatnio sporo inwestuje w sport i wygląda na to, że firma chce pójść jeszcze dalej. Po potwierdzeniu uruchomienia MLS Season Pass w aplikacji Apple TV na przyszły rok, firma podobno rozważa nabycie praw do transmisji holenderskiej ligi piłkarskiej Eredivisie.

Raport pochodzi od „dobrze poinformowanego marketera sportowego” Chrisa Woertsa, który jest znanym biznesmenem w Holandii. Według niego, Apple dyskutuje nad możliwością transmitowania meczów Eredivisie w aplikacji Apple TV.

Więcej szczegółów jest w tym momencie niejasnych. Jednak Woerts powiedział, że jest poważna konkurencja, aby uzyskać prawa do transmisji Eredivisie. Zarówno Netflix, jak i Amazon są tym zainteresowane. Obecnie prawa do transmisji należą do ESPN. Niezależnie od tego, kto zostanie „zwycięzcą”, transakcja ma kosztować od 150 do 200 milionów euro rocznie.

Niezależnie od tego, czy Apple zdobędzie prawa do transmisji ligi Eredivisie, firma jest wyraźnie zainteresowana dalszymi inwestycjami w dostarczanie większej ilości treści sportowych na swoją platformę streamingową.
źródło: 9to5mac.com
Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *