Home Newsy Apple iCar – plotki dotyczące projektu samochodu od Apple
Apple iCar – plotki dotyczące projektu samochodu od Apple
0

Apple iCar – plotki dotyczące projektu samochodu od Apple

0

Od dawien dawna słyszymy o tym, że Apple w czeluściach swoich laboratoriów, biur i różnych działów, projektuje własny samochód – Apple iCar. Wiele informacji wciąż pozostaje niejasnych, jednak wielu informatorów, którzy w przeszłości byli wiarygodni, co do swoich „przepowiedni” zdradzili kilka ciekawych informacji na temat przyszłego, autonomicznego samochodu od Apple.

Projekt Apple iCar jest realizowany od dłuższego czasu. Już w 2015 roku pojawiły się pierwsze szepty na temat owego auta. Projekt iCar nosi kryptonim „Titan”, według The Wall Street Journal, który pierwotnie stwierdził, że nad projektem pracuje „kilkuset” pracowników Apple.

Wywiad Bloomberga przeprowadzony z dyrektorem generalnym Timem Cookiem z czerwca 2017 r. Sugerował, że Apple pracuje nad autonomiczną platformą do jazdy. Zostało to poparte w listopadzie 2017 r., kiedy dwóch informatyków Apple opublikowało badania promujące system detekcji 3D o nazwie VoxelNet , który, jak twierdzą, działałby skutecznie, pomagając autonomicznym samochodom unikać kolizji z pieszymi i rowerzystami.

W sieci było też wiele informacji na temat współpracy Apple i VW, co miało skutkować stworzeniem autonomicznego samochodu, który przewoziłby pracowników.

Analityk Apple Gene Munster ustalił 2020 rok jako datę premiery samochodu Apple. W 2015 mieliśmy nie spodziewać się Apple iCar przez co najmniej pięć lat. Co prowadzi nas do 2020 roku – w przyszłym roku!

Nam pozostaje jedynie czekać na potwierdzenie informacji przez samo Apple!

Apple iCar – plotki dotyczące projektu samochodu od Apple

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!