Apple aktualizuje swoją brazylijską stronę główną w hołdzie dla piłkarza Pelé
0

Apple aktualizuje swoją brazylijską stronę główną w hołdzie dla piłkarza Pelé

0

Apple w piątek po cichu zaktualizowało stronę główną swojej oficjalnej witryny w Brazylii. Tym małym gestem, firma oddaje hołd Pelé, popularnemu brazylijskiemu piłkarzowi znanemu jako „król piłki nożnej”. Zmarł on w czwartek, 29 grudnia 2022 roku.

Pelé, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Edson Arantes do Nascimento, zmarł w São Paulo w Brazylii w wieku 82 lat. Według szpitala, w którym przebywał od 29 listopada, Pelé cierpiał na niewydolność wielonarządową w wyniku raka okrężnicy. W 2021 roku zdiagnozowano u niego nowotwór i od tego czasu przechodził leczenie.

Choć Pelé uchodzi za światową gwiazdę, jego osobowość była niezwykle ważna dla Brazylijczyków. Z Brazylią zdobył trzy mistrzostwa świata, nie wspominając o wielu innych tytułach. Co więcej, Pelé był znany jako ambasador walczący z rasizmem i wspierający organizacje walczące z ubóstwem.

Ponieważ Brazylijczycy i ludzie na całym świecie pogrążają się w żałobie, witryna Apple w Brazylii nie pokazuje już iPhone’ów, iPadów ani komputerów Mac. Zamiast tego pokazuje emoji piłki nożnej z koroną jako hołd dla Pelé. Białe tło strony zostało zastąpione całkowicie ciemnym.

źródło: 9to5mac.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *