Home Newsy Aplikacja Siri Shortcuts w wersji beta już dostępna
Aplikacja Siri Shortcuts w wersji beta już dostępna

Aplikacja Siri Shortcuts w wersji beta już dostępna

0

Podczas konferencji prezentującej najnowsze systemy z Cupertino Apple pochwaliło się aplikacją Siri Shortcuts, która powstała na bazie doświadczenia przejętej jakiś czas temu załogi odpowiedzialnej za program Workflow. Soft umożliwia dodanie skrótów do automatyki akcji w systemie iOS i zainstalowanych w nim aplikacji.

Automatyka jaką oferuje nowy program ma jednak opierać się wyłącznie na komendach głosowych wydawanych przez użytkownika. Dzięki temu będzie można w prosty sposób wywołać pewne działania lub szereg działań w systemie iOS bez użycia rąk i kontaktu z ekranem urządzenia.

Niestety w pierwszych odsłonach testowych oprogramowania iOS 12 próżno było szukać aplikacji Siri Shortcuts. Apple zdecydowało się udostępnić ją nieco później, a do tego wyłącznie w ramach programu i usługi TestFlight. Oznacza to że dostęp do aplikacji ma mocno ograniczona grupa deweloperów z płatnymi kontami, którzy dostali specjalne zaproszenie do testów.

Apple przyznaje również, że na chwilę obecną Siri Shortcuts posiada w swojej bazie znikomą ilość skrótów przeznaczonych na testy. Z czasem jednak baza ta będzie się powiększać czyniąc z programu bardzo ciekawe narzędzie.

Źródło: AppleInsider

 

Aplikacja Siri Shortcuts w wersji beta już dostępna

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *