Home Newsy Android Wear – inteligentne zegarki budzą się do życia
Android Wear – inteligentne zegarki budzą się do życia
0

Android Wear – inteligentne zegarki budzą się do życia

0

Choć tematyka wpisu odbiega od zagadnień ściśle związanych z Apple warto jednak poświęcić jej trochę czasu, bowiem po części związana jest ona z jabłkowym produktem, o którym rozpisuje się ostatnio wiele portali technologicznych. Mowa o inteligentnym zegarku, w temacie którego konkurencja na przekór milczeniu Apple śmiało brnie do przodu.

W dniu wczorajszym Google publicznie ogłosiło rychłe wydanie nowej platformy Android Wear dedykowanej akcesoriom, będącym nierozerwalną częścią garderoby.

Na myśl w pierwszej kolejności przychodzą różnej maści smartwatch’e, których tegoroczną premierę ogłosiły już tacy producenci jak Motorola oraz LG. Oczywiście produkty obu marek pracować będą pod kontrolą wspomnianego już systemu.

http://www.youtube.com/watch?v=0xQ3y902DEQ#t=55

Android Wear to nie tylko przedłużenie możliwości funkcjonalnych smartfonów ale w pełni samodzielne oprogramowanie umożliwiające użytkownikowi wgląd do powiadomień o nowych wiadomościach tekstowych, czy połączeniach przychodzących.

Naręczne, inteligentne zegarki będą także informować o warunkach pogodowych, odpowiadać na zadawane pytania, monitorować oraz analizować funkcje życiowe użytkownika, a także asystować w treningach. Całość sterowana będzie głosem (system aktywowany będzie za pomocą słów „ok Google”) oraz prostymi gestami wykonywanymi na ekranie urządzenia.

Z kim Google będzie współpracować?

Google podjęło już współpracę między innymi z takimi producentami jak Asus, HTC, Samsung, Intel, Qualcomm, a nawet markami znanymi ze świata mody.

http://www.youtube.com/watch?v=dnerqDWwVgg

Motorola zapowiedziała debiut swojego urządzenia Moto 360 na okres letni tego roku.

Źródło: AppleInsider, MacRumors

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.