Jane Horvath, dyrektor ds. ochrony prywatności w Apple, odchodzi z firmy
Według nowego raportu Bloomberga, szefowa Apple ds. prywatności, Jane Horvath, zamierza opuścić firmę. Powodem jest chęć dołączenia do firmy prawniczej. Horvath przez ostatnie kilka lat pełniła funkcję Chief Privacy Officer w Apple, a wcześniej była starszym dyrektorem ds. globalnej prywatności w firmie.
Horvath pracowała dla Apple od ponad dekad. Pracowała również w Google i była dyrektorem ds. prywatności w amerykańskim Departamencie Sprawiedliwości. W przyszłości Horvath będzie pracowała w firmie prawniczej Gibson, Dunn i Crutcher LLP. Współpracowała ona z Apple w przeszłości i zajmowała się niedawną batalią prawną Apple z Epic Games.
Podczas pełnienia funkcji Chief Privacy Officer, Horvath kilkakrotnie mówiła na temat prywatności w imieniu Apple. W tym na targach CES w 2020 r. oraz na konferencji Computers, Privacy and Data Protection w 2022 r. w Brukseli.
Bloomberg twierdzi, że Horvath była również odpowiedzialna za kontakty Apple z grupami handlowymi i Capitol Hill. Także przestrzeganie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) w Europie.
Apple nie podał szczegółów, kto zastąpi Horvath.
źródło: macrumors.com
