Home Newsy 7 sztuczek z pilotem do Apple TV 4K
7 sztuczek z pilotem do Apple TV 4K

7 sztuczek z pilotem do Apple TV 4K

0

Apple TV 4Kjest bardzo zaawansowanym urządzeniem. Jednak, by w pełny wykorzystać jego możliwości, trzeba opanować obsługę nowego dotykowego pilota sterującego urządzeniem. Oto siedem sztuczek, które ułatwią ci korzystanie z Apple TV.

Oglądasz film i nie dosłyszałeś, co ktoś właśnie powiedział? A może chcesz cofnąć, by jeszcze raz usłyszeć tę genialną ripostę, która padła przed chwilą z ust jednego z bohaterów? Nic prostszego – wystarczy dotknąć lewego górnego rogu powierzchni pilota, a film zostanie cofnięty o kilka sekund. Analogicznie, dotknięcie prawego górnego rogu pilota, przewinie film o kilka sekund w przód.

Jak większość nowoczesnych urządzeń, Apple TV przechodzi w stan uśpienia, gdy nie jest używane. Jeśli jesteś maniakiem ekologii i chcesz zaoszczędzić dodatkową porcję energii to Apple TV możesz uśpić natychmiast wciskając i przytrzymując przycisk Home na pilocie, a następnie wybierając opcję Uśpij widoczną na ekranie.

Chcesz podczas oglądania filmu zmienić ścieżkę dźwiękową lub włączyć napisy? Nic prostszego. Wystarczy, że przesuniesz placem w dół poczynając od górnej krawędzi pilota, a wyświetli się menu z dodatkowymi opcjami.

Choć Apple TV działa w oparciu o system tvOS, pomiędzy uruchomionymi aplikacjami możesz się przełączać podobnie jak na iPhone. Wciśnij dwukrotnie przycisk Home, żeby wyświetlić ekran wielozadaniowości.

Zawiesiła się aplikacja zainstalowana na Apple TV? Nie musisz resetować całego urządzenia. Po prostu dwukrotnie naciśnij przycisk Home, a następnie zamknij aplikację przesuwając po pilocie palcem w górę.

Chcesz natychmiast włączyć wygaszać ekranu? Przejdź na ekran główny i wciśnij dwukrotnie przycisk Menu. Gotowe!

Chcesz ponownie uruchomić Apple TV? Zamiast przekopywać się przez menu Ustawienia, wciśnij i przytrzymaj przyciski Menu i Home.

 

tags: