Home Newsy 6 urządzeń, które sprawią, że Twoje wideokonferencje będą jeszcze lepsze niż dotychczas
6 urządzeń, które sprawią, że Twoje wideokonferencje będą jeszcze lepsze niż dotychczas
0

6 urządzeń, które sprawią, że Twoje wideokonferencje będą jeszcze lepsze niż dotychczas

0

Systemy wideokonferencyjne projektuje się dziś tak, by dostępność tej formy komunikacji nie ograniczała się tylko do dedykowanych pomieszczeń. Wideokonferencja ma również ułatwiać współdziałanie osób pracujących przy indywidualnych stanowiskach w biurze, w plenerze czy w domu.

Według ekspertów VisionCube, którzy od 8 lat dostarczają firmom „szyte na miarę” systemy audio-video, najbardziej poszukiwany jest sprzęt wideokonferencyjny o wysokich parametrach obrazu i dźwięku, który bez trudu można zintegrować z innymi rozwiązaniami biznesowymi. Wymagamy, by urządzenia dla naszych firm były przyjazne w obsłudze, niezawodne, ekonomiczne. Ideałem jest, gdy wyposażenie sali konferencyjnej pozwala prezentować i wymieniać dane, edytować dokumenty, a obsługa wideokonferencji sprowadza się do jednego czy dwóch dotknięć panelu sterującego. Oto krótki przegląd najlepszych urządzeń, które mogą uczynić wideokonferencje jeszcze efektywniejszymi:

Zintegrowane systemy wideokonferencyjne Cisco

Cisco Webex Board to właściwie cała sala wideokonferencyjna w jednym urządzeniu, dzięki temu, że terminal do wideokonferencji pozwala jednocześnie na bezprzewodowe prezentowanie treści i pełni funkcję tablicy interaktywnej. Ten wielofunkcyjny system do wideokonferencji wyróżnia się także na tle innych urządzeń swoim zaawansowaniem technologicznym. Oferuje kamerę 4K, mikrofony wykorzystujące technologię bańki akustycznej, sterowanie głosowe. Innym, równie atrakcyjnym rozwiązaniem, jest nagradzany za swoją innowacyjność Webex Room Kit. Tworzą go: inteligentna kamera wideokonferencyjna, kodek i wbudowane głośniki, które specjalnie zoptymalizowano pod kątem ludzkiej mowy. Do wyboru tego terminala wideokonferencyjnego, poza cenną dla użytkowników prostotą instalacji, zachęcają także możliwości kamery. Ta zbliża obraz w razie potrzeby i podąża za mówcą, gwarantując optymalne kadrowanie.

Innowacyjne rozwiązania wideokonferencyjne Polycom

Polycom Studio to przystępny cenowo system wideokonferencyjny. Obecnie jest często wybieranym i popularnym rozwiązaniem w wielu firmach. Urządzenie gwarantuje typową dla marki, bezkonkurencyjną jakość obrazu i dźwięku. To efekt wykorzystania najnowocześniejszych technologii audio (Acoustic Clarity czy Acoustic Fence) i video (4K, szeroki kąt widzenia kamery, automatyczne kadrowanie, śledzenie mówiącego). Z kolei Poly G7500 doskonale spełni potrzeby tych, dla których udostępnianie treści w trakcie wideokonferencji ma kluczowe znaczenie. Ten przeznaczony dla średnich i większych pomieszczeń kodek UHD 4K pozwala cieszyć się wyjątkowymi standardami obrazu i dźwięku podczas wideo rozmowy, a jednocześnie bezprzewodowo udostępniać materiały z dowolnego urządzenia. Sprzęt wideokonferencyjny od Polycom (aktualnie Poly) cechują ponadto: prostota wdrożenia, użytkowania i zarządzania oraz bezproblemowa integracja z większością powszechnie wykorzystywanych platform, np.: Skype for Business, Microsoft Teams, Cisco Webex.

Inteligentna wideokonferencja w dowolnym miejscu – kamery Huddly

Kompaktowa, a jednocześnie naszpikowana technologią kamera Huddly Go pozwala korzystać z dobrodziejstw wideokonferencji niemal wszędzie. Mimo niewielkich gabarytów posiada ona możliwości równe tym, jakie posiadały dotąd rozbudowane systemy wideokonferencyjne do dużych pomieszczeń. Doskonała jakość dźwięku, szeroki kąt widzenia, perfekcyjne kadrowanie – a wszystko to w małym urządzeniu wideokonferencyjnym, które można zabrać z sobą wszędzie i wpiąć do każdego komputera. Od tego samego skandynawskiego producenta pochodzi, obecna w ofercie VisionCube, Huddly IQ – kolejna zaawansowana technologicznie kamera USB, która przy okazji wykorzystuje sztuczną inteligencję i doskonali się wraz z każdą kolejną aktualizacją oprogramowania.

Wpis przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.