Home Newsy Znana jest już oficjalna data premiery rynkowej głośnika HomePod
Znana jest już oficjalna data premiery rynkowej głośnika HomePod
0

Znana jest już oficjalna data premiery rynkowej głośnika HomePod

0

W zeszłym tygodniu doszukano się na stronie komisji FCC informacji o przyznaniu głośnikowi HomePod odpowiedniego certyfikatu dopuszczającego go do sprzedaży. To pozwoliło sądzić, że gadżet ten niedługo pojawi się na rynku zbytu, a dziś już wiadomo oficjalnie, że tak się właśnie stanie. Apple bowiem zakomunikowało dziś, że przedsprzedaż wyczekiwanego produktu ruszy 26 stycznia, zaś oficjalna sprzedaż 9 lutego.

W Polsce jednak ta informacja nie obowiązuje, nie wiadomo nawet, czy sprzęt w ogóle zawita do kraju nad Wisłą. Według oficjalnego komunikatu głośnik HomePod trafi najpierw na rynek USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Cena na rynku amerykańskim to zapowiadane już w czerwcu zeszłego roku 349 dolarów. W Wielkiej Brytanii trzeba będzie za niego zapłacić 319 funtów, a w Australii 499 dolarów australijskich.

Wiadomo już także, iż inteligentne urządzenie w następnej kolejności, a dokładnie na wiosnę tego roku trafi na półki sklepowe w Niemczech oraz Francji, choć cena na chwilę obecną nie jest znana. Prawdopodobnie będą to okolice kwoty 349 EUR.

Powstaje pytanie kiedy i czy w ogóle sprzęt trafi na rynek polski. Problem leży bowiem w asystencie głosowym Siri, który wciąż nie posiada wsparcia dla rodzimego języka. Apple w pierwszej kolejności może zatem obsługiwać lokalizacje, w których Siri już się zadomowiła.

Źródło: MacRumors

 

Znana jest już oficjalna data premiery rynkowej głośnika HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *