Home Newsy Znamy datę premiery SimCity na komputery MAC
Znamy datę premiery SimCity na komputery MAC
0

Znamy datę premiery SimCity na komputery MAC

0

SimCity na MacGra SimCity to chyba tytuł, który znam od najmłodszych lat. Zawsze próbowałem zbudować w nim miasto, które samo się utrzyma, ale nigdy jakoś mi się nie udało. Teraz będę mógł podjąć wyzwanie na komputerze Mac.

Przez ponad 23 lata SimCity dawało rozrywkę ponad 30 milionom fanów na całym świecie. Już niedługo gra powróci na platformę, od której wszystko się zaczęło. Electronic Arts ogłosiło dziś, że 11 czerwca SimCity ukaże się w wersji Mac, wyłącznie w postaci cyfrowej do pobrania z Origin? i innych sklepów internetowych. Niezależnie od kupionej wersji każdy nabywca SimCity będzie mógł grać zarówno na komputerze PC, jak i Mac, zarządzając swoimi miastami z poziomu obu platform. Gracze, którzy posiadają już wersję PC w postaci cyfrowej lub fizycznej, uzyskają możliwość bezpłatnego pobrania wersji Mac z Origin 11 czerwca.

SimCity w wersji Mac ukaże się 11 czerwca. W ramach jednego zakupu każdy otrzyma wersje na obie platformy: PC i Mac. Wystarczy kupić jeden egzemplarz SimCity, aby grać na tych samych serwerach co wszyscy, niezależnie od używanej wersji

mówi Lucy Bradshaw, starsza wiceprezes i dyrektor generalna należącego do EA studia Maxis.

Nie chcieliśmy iść na żadne kompromisy, dlatego postanowiliśmy przygotować wersję natywną dla platformy Mac, zoptymalizowaną pod kątem sprzętowym i systemowym.

dodaje.

Okładka SimCity MAC

SimCity to jeden z najpopularniejszych symulatorów budowy miasta, który od momentu premiery swojej najnowszej części w wersji PC trafił do 1.3 mln konsumentów na całym świecie. Nowe SimCity to najbardziej wciągająca i spersonalizowana odsłona w historii serii, dająca graczom pełną kontrolę nad tworzonymi miastami, od budowy po zrównanie z ziemią. W pracach nad grą brali udział twórcy pierwszych części SimCity sprzed lat. Wersja Mac jest natywna dla systemu OSX, a oprogramowanie renderujące zostało napisane od nowa pod kątem OpenGL, z myślą o jak najlepszej wydajności na platformie Mac. Dzięki usłudze Origin wersje Mac i PC są kompatybilne między sobą i gracze korzystający z obu platform mogą grać wspólnie na tych samych serwerach. Jedno konto Origin powiązane jest z obiema wersjami, dzięki czemu można kontynuować budowę miast, zaliczać osiągnięcia i gromadzić punkty do rankingów, grając naprzemiennie na obu platformach.

Gra dostępna jest obecnie w wersji PC, a 11 czerwca ukaże się wersja Mac.

Więcej informacji o SimCity można znaleźć pod adresem www.simcity.com.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *