Home Newsy Znaleziono 6 luk w iOS!
Znaleziono 6 luk w iOS!
0

Znaleziono 6 luk w iOS!

0

Analitycy z Google Project Zero znaleźli kilka luk w iOS, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników tego systemu. Zapraszam!

Odrazu was uspokoję – pięć z tych luk zostało naprawione w iOS 12.4 – feel safe. 😇

Cztery błędy proawdzą do wykonania złośliwego kodu na urządzeniu bez ingerencji ze strony użytkownika. Wystarczyło wysłać specjalny link, w który atakowany miał wejść – i już. Błąd piąty i szósty pozwalają na wykradnięcie danych atakowanego – takich jak zdjęcia czy wiadomości – oczywiście znów przez link.

Analitycy znaleźli więcej błędów, którymi dzielić się nie chcą, dopóki Apple ich nie załata. Jest to mądre rozwiązanie. Czujecie się bezpiecznie korzystając z iOS? Piszcie w komentarzach!

Znaleziono 6 luk w iOS!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/