0

Znalazca prototypu iPhone 4G okaże się złodziejem?

0

iphone-4g-wideo Hogan, który znalazł prototypu iPhone 4G w jednym z barów, okazuje się, że nie dołożył starań aby oddać iPhone 4G do Apple, a od początku chciał go tylko i wyłączenie sprzedać. W USA uznaje się to za kradzież.

Jak się teraz okazało Hogan dużo wcześniej znał tożsamość inżyniera, który zgubił prototyp iPhone 4G, ale nie był zainteresowany, aby go oddać. Według współlokatorów, Hogan od początku był nastawiony na sprzedaż iPhone 4G.

Współlokatorzy przekonywali Hogana, aby ten nie sprzedał iPhone 4G, bo to może zniszczyć karierę inżyniera Apple, ale ten stwierdził jasno, że nie obchodzi go jego los. Został wydany przez współlokatorkę, która powiadomiła Apple, bo bała się, że zostanie posądzona o współudział, ponieważ Hogan podłączył iPhone 4G do jej komputera.

Początkowo Hogan miał dostać 8,5 tys. dolarów od Gizmodo, ale na pewno otrzymał 5 tys. Ponadto w przypadku pojawienia się iPhone 4G w sprzedaży miał otrzymać dodatkową premie.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *