Home Newsy Zmiany w rankingu AppStore
Zmiany w rankingu AppStore
0

Zmiany w rankingu AppStore

0

Wszystko wskazuje na to, że Apple dokonało sporych zmian w algorytmach odpowiedzialnych za wyświetlanie listy najbardziej popularnych aplikacji AppStore.

Wniosek taki nasuwa się po analizie tej listy na przestrzeni kilku ostatnich dni. W krótkim czasie najbardziej, jak dotąd, popularne aplikacje spadły w tym rankingu, i zostały zastąpione zupełnie nowymi. Mało prawdopodobne, że taka rotacja w rankingu jest wynikiem zmiany upodobań większości użytkowników.

Według podejrzeń opublikowanych na stronie insidemobileapps.com Apple postanowiło sugerować się nowymi czynnikami w klasyfikowaniu tych pozycji. Nowy ranking uwzględnia nie tylko ilość pobrań aplikacji, ale też okres jaki aplikacja ta znajduje się na telefonie poszczególnego użytkownika. Działanie to ma zapewnić wyróżnienie tylko tych aplikacji, które użytkownicy rzeczywiście uważają za przydatne i postanawiają zachować na swoim mobilnym urządzeniu.

Jeśli podejrzenie to okaże się słuszne, klienci chętniej będą się sugerować pozycjami zajmującymi wysokie stanowisko rankingu. Bardziej pewne będzie, że aplikacja taka zyskała uznanie innych użytkowników, a nie jedynie była pobrana wystarczającą ilość razy, żeby zasłużyć na wyróżnienie.

Bez różnicy jaki algorytm rzeczywiście wybrała firma Apple, pewne jest że zmiana ta ma nba celu udoskonalenie systemu AppStore, a co za tym idzie zapewnienie większej wygody klientom.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.