Home Newsy Zmiany w pakiecie biurowym od Microsoftu dla iPada
Zmiany w pakiecie biurowym od Microsoftu dla iPada
0

Zmiany w pakiecie biurowym od Microsoftu dla iPada

0

Ikona

Nie tak dawno firma z Redmond udostępniła subskrybentom usługi Office 365 nową wersję aplikacji Outlook dedykowaną jabłkowym komputerom. Pojawiły się przy tej okazji również plotki o trwających obecnie pracach nad aktualizacją pakietu biurowego Microsoftu i dostosowywaniu go na potrzeby systemu OS X Yosemite.

Nowa wersja narzędzi, o których wyżej mowa ma ukazać się w przyszłym roku, choć to nie jedyna dobra nowina dla wielbicieli niniejszego oprogramowania. W dniu dzisiejszym bowiem zmian doczekała się odsłona mobilna Office przeznaczona na tablet od Apple. Do tej pory pakiet biurowy na iPady oferowany był w pełnej funkcjonalności jedynie subskrybentom usługi Office 365. Pozostali użytkownicy mogli jedynie odtwarzać dokumenty na swoich urządzeniach bez możliwości ich edycji. Do dzisiaj.

Microsoft bowiem zdecydował się na krok, by umożliwić taką opcję, choć jak się okazuje w wariancie podstawowym, czyli pisząc jaśniej ograniczonym funkcjonalnie. Ustanowione bariery nie powinny jednak przeszkadzać zwykłym konsumentom tego oprogramowania. Ze spokojem mogą oni kreować nowe, odtwarzać i edytować istniejące dokumenty we wszystkich programach pakietu. Za dodatkową opłatą Microsoft udostępnia jednak nieograniczone miejsce w chmurze, integrację z serwisem Dropbox, czy skomplikowane arkusze kalkulacyjne w aplikacji Excel.

Źródło: The Verge

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)