Home Newsy Zmiany w logowaniu z iCloud
Zmiany w logowaniu z iCloud

Zmiany w logowaniu z iCloud

0

Już 15 czerwca w życie wejdą pewne zmiany dotyczące aplikacji firm trzecich, głównie programów pocztowych takich jak choćby Spark, Outlook, czy Airmail i logowania się z ich poziomu z użyciem usługi iCloud. Apple kilka dni temu poinformowało o tym fakcie wybrane osoby drogą mailową uzasadniając zabieg kwestiami bezpieczeństwa.

Pisząc jaśniej chodzi o sytuację, w której z użyciem klienta mail firmy trzeciej będziemy chcieli dodać prywatne konto mail przypisane do usługi iCloud. Taka operacja od 15 czerwca wymagać będzie od użytkownika włączenia dwustopniowej weryfikacji i wygenerowania hasła dla każdej z opisanych wyżej aplikacji.

Dwustopniową weryfikację można włączyć z poziomu systemów operacyjnych od Apple. W przypadku platformy iOS wystarczy udać się Ustawień Ogólnych, a po kliknięciu swojego zdjęcia wystarczy wybrać sekcję Hasło i Ochrona, a następnie zaznaczyć odpowiednią opcję. W przypadku oprogramowania stacjonarnego trzeba przejść do Preferencji Systemowych i zakładki iCloud, gdzie klikamy w odnośnik Szczegóły Konta. Tam otwieramy sekcję Zabezpieczenia i wybieramy odpowiednią opcję. Można również tą samą operację wykonać z poziomu przeglądarki internetowej logując się na stronie zarządzania Apple ID.

Źródło: Apple

 

Zmiany w logowaniu z iCloud

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)