Home Newsy Zmiana zasad dotyczących wypożyczania filmów w iTunes Store
Zmiana zasad dotyczących wypożyczania filmów w iTunes Store
0

Zmiana zasad dotyczących wypożyczania filmów w iTunes Store

0

Wzbogacenie oferty iTunes Store o filmy w rozdzielczości 4k, to jak się okazuje nie jedyna nowość związana z bazą wideo tego sklepu. Pewne zmiany bowiem dotknęły też usługę wypożyczania materiałów, które od kilku dni można przetrzymywać dłużej. O co dokładnie chodzi?

Zmienił się bowiem czas w jakim użytkownik musi obejrzeć film od momentu jego pierwszego odtworzenia. Dotąd limit ten wynosił 24 godziny, a nowe zasady podwajają go. Od paru dni zatem użytkownicy wypożyczający film od chwili wciśnięcia przycisku start mają 48 godzin na obejrzenie go. Po jego upływie pozycja zostanie potraktowana jako skonsumowana, a wydane na nią pieniądze przepadną.

Nadal jednak użytkownik ma 30 dni na oddanie materiału po dokonaniu zakupu jeśli wcześniej nie próbował go włączyć. Wspomniane 48 godzin będzie naliczane tylko w momencie kiedy sklep zarejestruje próbę odtworzenia wideo.

Warto wspomnieć, że wraz z debiutem przystawki telewizyjnej Apple TV 4k w iTunes Store sukcesywnie pojawiają się nowe tytuły oferowane w jakości 4k HDR, choć do ich odtworzenia niezbędne będzie kompatybilne urządzenie oraz szybkie łącze internetowe.

 

Zmiana zasad dotyczących wypożyczania filmów w iTunes Store

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)