Złap Taxi dla szukających taksówek

0

W internetowym sklepie AppStore można znaleźć bardzo ciekawą grę, która jest liderem w kategorii Jest to darmowa aplikacjaTravel – Złap Taxi. działająca na telefonach komórkowych, zawierająca listę korporacji taksówkowych w całej Polsce.

Dzięki wykorzystaniu w aplikacji modułu GPS można łatwo znaleźć numery telefonów korporacji taksówkowych w
danym mieście. Dodatkowo można uzyskać informacje o cenach za przejazd, cenie początkowej oraz możliwości płatności kartą, co umożliwia wybranie najtańszej korporacji. W tej chwili aplikacji używa ponad 11 tysięcy użytkowników w całej Polsce, zdobyła również 3-cią nagrodę w konkursie Bada Cup organizowanym przez Samsung Polska.

Aplikacja jest o tyle ciekawa, że jest przydatna dla przeciętnego mieszkańca miasta (oszczędność poprzez wybór najtańszej taksówki, informacje o płatności kartą, wygoda – nie trzeba znać numeru korporacji). Jej użycie rozwiązuje również problem nieuczciwych taksówkarzy naciągających przyjezdnych na dworcach i lotniskach.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.