Zdejmij SIMLOCK z iPhone 3GS z 3.1.3

0

Posiadając telefon iPhone 3GS z oprogramowaniem 3.1.3 zdejmiemy blokadę SIMLOCK bez większego problemu z użyciem Spirita i nowego ultrasn0w 0.93.Wersję oprogramowania sprawdzimy wchodząc kolejno do Ustawienia – Ogólne – To urządzenie.. Informacja o oprogramowaniu znajduje się w sekcji Wersja.

Po upewnieniu się, że nasz telefon działa na tej wersji firmware?u, ze strony https://spiritjb.com pobieramy aplikację Spirit dla naszego systemu operacyjnego. Program działa, pod Windows, Mac OS X i Linux.

Podłączamy telefon przewodem USB, i wciskamy przycisk Jailbreak. Rozpocznie się łamanie programu. Na ekranie pojawi się galaktyka z paskiem postępu. Następnie telefon się zrestartuje. Na ekranie pojawi się program Cydia.

Podłączamy się do sieci WiFi i uruchamiamy Cydię. Pierwsze uruchomienie pozwoli na przeładowanie informacji o plikach. Cydia się wyłączy. Uruchamiamy ją ponownie. Z dolnej belki wybieramy Menage, a następnie dotykamy przycisków Sources – Edit – Add i wpisujemy adres nowego repozytorium – https://repo666.ultrasn0w.com.

Wciskamy Add Source. Adres zostanie dodany. Z dolnej belki wybieramy Cydia i dotykamy przycisk Reload. Następnie z dolnej belki wybieramy Search i w pasek wyszukiwarki wpisujemy słowo ultrasn0w. Odnaleziony program instalujemy.

Po instalacji pojawi się przycisk Reboot device. Wciskamy go, telefon się zrestartuje. Od tego momentu możemy używać dowolnej karty SIM.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *