Home Newsy Zamówienie Apple na 68 milionów sztuk iPhone’a 6
Zamówienie Apple na 68 milionów sztuk iPhone’a 6
0

Zamówienie Apple na 68 milionów sztuk iPhone’a 6

0

Ikona

Coraz mniej czasu dzieli świat technologiczny od premiery rynkowej szóstej generacji iPhone’a. Termin, choć nadal oficjalnie niepotwierdzony z pewnością przypadnie w okolicach drugiej połowy września. To właśnie wówczas na sklepowe półki pierwszych krajów z jabłkowej listy powinien trafić pachnący fabryką smartfon.

Powstaje dylemat, czy i w tym roku nabywcy urządzenia borykać się będą z cyklicznym problemem związanym z wyczerpującymi się zapasami magazynowymi i opóźnieniami w dostawach dotykowego sprzętu zaraz po jego debiucie. Apple stara się zapobiec takiej właśnie sytuacji i złożyło odpowiednio spore zamówienie w azjatyckich fabrykach.

Jak bowiem informuje tajwański Business Weekly firma z Kalifornii wprowadziła w życie zlecenie na pierwszą z dostaw liczącą 68 milionów sztuk iPhone’a 6. Przy czym nie wiadomo, czy chodzi o model z przekątną ekranu 4,7, 5,5 cala, czy powyższa liczba jest sumą obydwu odsłon urządzenia. Całkiem prawdopodobne również, iż w tym roku lista krajów, do których w pierwszej kolejności trafi następca iPhone’a 5S poszerzy się o nowe państwa.

Źródło: iPhoneInformer

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)