Home Newsy Zamówienia na nowe iPhone?y już bez oczekiwania na dostawę
Zamówienia na nowe iPhone?y już bez oczekiwania na dostawę
0

Zamówienia na nowe iPhone?y już bez oczekiwania na dostawę

0

1_Ikona.jpg

Apple co roku ma ten sam problem, który dotyczy zaspokojenia popytu wśród konsumentów na modele jabłkowych smartfonów zaraz po ich rynkowej premierze. Fabryki nie nadążają z produkcją, magazyny w tempie ekspresowym pustoszeją, a efetem tego jest wydłużony czas oczekiwania na realizację zamówienia zakupu urządzenia. Sytuacja ta opanowała także obecnie oferowane odsłony iPhone’a, na które trzeba było w początkowej fazie czekać nawet do dziesięciu dni.

Czas skracał się stopniowo i tak dla przykładu na początku grudnia kupujący po dokonaniu transakcji musiał uzbroić się w cierpliwość i odczekać od trzech do pięciu dni zanim sprzęt został do niego wysłany. Apple postanowiło zapobiec powyższej niedogodności, biorąc zapewne pod uwagę także okres świąteczny i blisko miesiąc temu zwiększyło moce wytwórcze u podwykonawców, czyli w fabrykach Foxconn oraz Pegatron. Efekty takiego działania są już widoczne. Obecnie, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, realizacja zamówienia na iPhone’a 6, bądź 6 Plus zeszczuplała do jednego dnia roboczego.

Tyle właśnie nabywca będzie musiał czekać na modele o pojemności od 16 do 64 GB. Odsłona 128 GB niestety nadal wiąże się z pięciodniowym czasem oczekiwania na wysyłkę.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)