Zalety i wady wdrożenia e-sklepu na Magento

Zalety i wady wdrożenia e-sklepu na Magento
0

Jeśli już znasz czym będziesz handlować iw jaki sposób wyróżnić się na tle konkurencji – nadszedł czas aby wybrać platformę, w oparciu o którą uruchomisz swój sklep.

Coraz więcej ludzi podejmują decyzję na stworzenie e-sklepu. W online-zakupach jest ogromny potencjał. Więc jeśli już znasz czym będziesz handlować i w jaki sposób wyróżnić się na tle konkurencji – nadszedł czas aby wybrać platformę, w oparciu o którą uruchomisz swój sklep.

Magento – jest jednym z dominujących na rynku darmowych rozwiązań eCommerce. Najczęściej ten system wybierają osoby, które mają zamiar uruchomić duży e-sklep, ponieważ Magento jest wyposażony w wiele funkcji, ułatwiających zarządzanie dużą ilością produktów. Niski koszt wdrożenia, mnóstwo różnych gotowych szablonów w przystępnych cenach, niski koszt dostosowania i konfiguracji Magento shop – są to główne powody, dlaczego wielu wielu przedsiębiorców wybierają właśnie ten system.

Oprócz prostoty i użyteczności, główną zaletą tej platformy handlowej jest tani i łatwy sposób rozszerzenia sklepu o nowe funkcje. To znaczy, że na podstawie Magento można stworzyć zarówno mały e-sklep, jak i ogromny portal handlowy. Rozbudowany system analizy, mnóstwo opcji do zarządzania produktami, raporty, wygodna wersja mobilna i wsparcie różnych systemów płatności – wszystkie te cechy świadczą o dużej funkcjonalności Magento. W dodatku, ta platforma zapewnia duże możliwości dla optymalizacji kodu strony pod kątem SEO.

Jeszcze jedną zaletą systemu Magento jest wysoka jakość kodu. Webmasterzy często aktualizują oprogramowanie, uzupełniają go o nowe funkcję i dostosowują do wymagań nowych technologii webowych. W dodatku można liczyć na szczegółową dokumentację oraz profesjonalne wsparcie techniczne. Wszystkie zalety i wady oraz opinie użytkowników o platformie Magneto można przeczytać np. na portalu najlepszyranking.pl w kategorii oprogramowanie e-commerce.

Wady systemu Magento

Wszyscy wiemy, że nie istnieją produkty idealne, które by nie miały żadnych wad i błędów.Tak, indywidualnie każdy z nas może znaleźć rozwiązanie, które będzie całkowicie dopasowane do jego potrzeb, wymagań i oczekiwań, ale i ono może posiadać pewne wady, z którymi warto zapoznać się.

Jedną z podstawowych wad systemu Magento jest to, że praca z tym skryptem wymaga posiadania wiedzy informatycznej. Z tego powodu, do obsługi e-sklepu będziesz musiał mieć fachowe przeszkolenie lub zwrócić się o pomoc do jakiejś firmy.

Praca na platformie Magento wymaga częstych aktualizacji. Czasami może to być dość kłopotliwe, ale z drugiej strony tylko w taki sposób będziesz pewny, że skrypt jest poprawiony. Należy również nie zapominać o tym, że w zaawansowanych platformach eCommerce firmy często nanoszą poprawki – a w Magento, wszystkie rozszerzenia masz w cenie. Jeszcze jednym minusem platformy jest część wizualna – większość gotowych rozwiązań dla Magento są powtarzalne pod względem wizualnym.

Artykuł sponsorowany
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *