Home Newsy Zainwestuj w ochronę swojego iPhone
Zainwestuj w ochronę swojego iPhone
0

Zainwestuj w ochronę swojego iPhone

0

Od premiery iPhone XR minęło 10 miesięcy. Przez ten czas jego cena spada, co sprawia iż jest on dostępny dla coraz to większej ilości osób. Gdy już wejdziemy w posiadanie takiego telefonu, chcemy aby został z nami jak najdłużej. W tym miejscu dużo ludzi słyszy o tym co robić, a czego unikać, dobre rady, dzięki którym poprzez zmianę paru rzeczy nasz telefon przetrwa znacznie dłużej, jednakże takie porady w większości odnoszą się do stanu technicznego urządzenia. Co natomiast zrobić, by nie były nam straszne upadki telefonu, irytujące odciski palców, czy też zwykłe zabrudzenia obniżające jakość wizualną naszego urządzenia ?

Zabezpieczenia zewnętrzne

Na wszystko są sposoby, czasem są darmowe, innym razem niestety musimy dorzucić coś ze swojego budżetu. W tym przypadku mówimy o tej drugiej opcji. Aby zabezpieczyć telefon przed nieszczęśliwymi wypadkami mamy dwa proste, lecz często ignorowane sposoby. Mowa tu o kupnie etui oraz szkła hartowanego. Co prawda nie są to duże kwoty, w porównaniu do tej za nasz telefon, ale jednak kto nie chciałby zachować trochę pieniędzy. W tym przypadku jednak sprawa jest warta swojej ceny.

Case na telefon

W temacie case’ów nie ma dużo do mówienia. Z pewnością warto wybrać coś taniego, co będzie podobać się nam wizualnie, gdyż choćby prosta obudowa spełni swoją rolę, a do tego zaoszczędzimy na pakowaniu się w te droższe. Ceny takich case’ów zaczynają się od 35 zł, choć oczywiście można znaleźć coś tańszego, a kończą na przeszło 170. Jeśli mamy budżet i chcemy wybrać coś droższego to wybór jest spory, natomiast myślę, iż zwykła przezroczysta obudowa spełni swoją rolę, a ilość produktów wcale nie jest mniejsza. Jeśli myślimy o kolorowym etui, możemy dostać takie w granicach 40-60 zł, wybór należy do nas. Nie ważne co wybierzemy, będzie to amortyzować ewentualne upadki, co w przypadku szklanego tyłu naszego urządzenia może szybko się odpłacić. Kolejną sprawą jest też zabezpieczenie przed ewentualnymi rysami na tzw. „plecach”, a na koniec taki case potrafi naprawdę nieźle wyglądać, co za relatywnie niską cenę jest dobrą inwestycją, jeśli chcemy wydłużyć żywotność naszego urządzenia.

Szkło hartowane

Do pełnego zabezpieczenia potrzebne nam jeszcze szkło hartowane iPhone XR. Niestety tutaj sprawa nie jest taka prosta. Nie każde szkło ochroni ekran tak samo dobrze, nie każde wytrzyma tak długo i nie każde jest warte swojej ceny, dlatego też warto mieć choćby podstawowe pojęcie co kupować, a od czego trzymać się z dala. Już za 50 zł możemy dostać szkło hartowane iPhone XR w naprawdę dobrej jakości, które spokojnie spełni nasze potrzeby i zagwarantuje nam dłuższy żywot telefonu. Warto zaznaczyć, iż nie warto szukać tanich wersji szkieł, lecz kupować je w sprawdzonych sklepach.

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.