Za ile można kupić iPhone 4?
1

Za ile można kupić iPhone 4?

1

iPhone 4, to aktualnie towar deficytowy. Pierwsze zapasy zostały wyczerpane w całości. Kolejna partia ma zostać dostarczona w najbliższych dniach lipca. A wielki szał na iPhona 4 trwa i wcale nie przeszkadzają mu w popularności, ciągłe doniesienia o jego fabrycznych wadach. Ile trzeba dziś zapłacić na nowego iPhone 4 z drugiej ręki, by nie czekać do ponownego zaopatrzenia magazynów? Oj sporo…Najtańsza opcja, czyli iPhone 4 z 16GB pamięci, bez blokady SIMLOCK, będzie nas kosztować według Allegro, aż 3100 złotych. O ile cena, jest „tylko” kilka set złotych wyższa, od sklepowej, o tyle czas realizacji zakupu, to około 30 dni kalendarzowych. Oczywiście w tej cenie telefon sprzedawany jest od osoby prywatnej. Nie mamy szans otrzymać faktury VAT, czy rachunku.

Chcesz szybciej? Zapłać. Wystarczy, że wyłożysz około 3500 złotych, by nowitukiego iPhone’a 4 mieć w swoich rękach już za niecałe dwa tygodnie. Ale są i „bardziej sprytniejsi” sprzedawcy, którzy chcą mówiąc kolokwialnie grubo zarobić. Sprzedawca na tej aukcji https://www.allegro.pl/item1101077347_iphone_4g_nie_3_g_s_16_gb.html, mimo że oferuje preorder, jak osoby sprzedające urządzenie za około 3200 złotych, to dla niego nowy gadżet warty jest niemal 4500 złotych! Oczywiście bez faktury czy paragonu. Niezły biznes prawda?

Niestety, jako że telefon nie jest dostępny na naszym rynku, na urządzenie z faktura czy paragonem wydamy grubo ponad 5 tysięcy złotych… Istne szaleństwo! Patrząc jednak po osobach kupujących na aukcjach, widać że nasze społeczeństwo wcale nie jest takie biedne, chętnych jest cała masa. Dlaczego oni nie poczekają do premiery?

Przypomnijmy, że we Francji, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, Apple oferuje urządzenia fabrycznie bez blokady SIMLOCK z polskim językiem w cenie 629 euro! Może warto zorbić sobie wakacyjną wycieczkę na wyspy lub do Paryża, po nowy telefon?

Właściciel bloga iPod.Info.pl wraz ze znajomymi zrobił sobie taką wycieczkę. Koszt telefonu wraz z przelotem w obie strony wyszedł go w okolicach 3 tysięcy złotych. Widać, że jest to bardziej opłacalne, niż zakup na Allegro.

Jak podaje iPhoneblog.pl, najnowszy model telefonu Apple trafił do sprzedaży na chińskim czarnym rynku. Jest sprzedawany w pekińskich sklepach ze sprzętem elektronicznym oraz w luksusowych hotelach. iPhone 4 importowany prywatnie do stolicy Chin osiąga cenę nawet do 17,000 yuanów, co odpowiada 2,500 dolarów. Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych ceny iPhone’a 4 zaczynają się od 199 dolarów (z kontraktem).

Przy okazji, jeżeli ktoś ma do sprzedania iPhone 4 w okazyjnej cenie, to proszę o kontakt;)

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *