Home Newsy Yerba mate – relaks i energia w jednym!
Yerba mate – relaks i energia w jednym!
0

Yerba mate – relaks i energia w jednym!

0

O korzyściach z picia naparu z ostrokrzewu paragwajskiego można pisać godzinami – najważniejsze jednak jest bez wątpienia to, że yerba mate posiada wieloaspektowe działanie na organizm człowieka. Czyni to z niej napar, który z łatwością zastępuje zarówno energetyki, suplementację, jak i relaksujące herbatki. Jest tak dlatego, że w yerbie znajduje się bardzo wiele związków czynnych biologicznie, a te podczas wielokrotnej ekstrakcji (yerbę można zalewać kilka-kilkanaście razy) współpracują ze sobą i odżywiają organizm. Najlepsze gatunki yerba mate działają w sposób bardzo równoważący: dają świetne pobudzenie i aktywizują do pracy fizycznej czy umysłowej, ale przy tym rozluźniają mięśnie, oczyszczają ciało z toksyn i metali ciężkich.

Antyoksydanty w yerba mate

W yerba mate, szczególnie w świeżych brazylijskich odmianach, albo argentyńskich, występuje bardzo wysoka zawartość polifenoli – antyoksydantów. Są uważane za substancje odmładzające, zapewniające zdrowy wygląd skóry, włosów, paznokci. Dają niebywałe odświeżenie, wiążą wolne rodniki, które gromadzą się w organizmie przez zanieczyszczenia środowiskowe i niezdrowe jedzenie. Przez zimę, szczególnie w miastach, występuje niestety dużo smogu. W powietrzu krążą toksyczne substancje, stopniowo wnikające w nasze komórki. Dlatego yerba mate jest naparem wartym picia w takcie zimy – polifenole na bieżąco usuwają wolne rodniki. Na bieżąco oczyszczają ciało na poziomie komórkowym. Jeśli do popijania yerba mate dodamy jeszcze owoce i warzywa, to mamy już wspaniały przepis na świetne zdrowie. Warto o nie zadbać, wspierać się ostrokrzewem paragwajskim, pochodzącym z ekologicznych plantacji. Yerba mate zawiera tyle polifenoli co zielona herbata, a przy tym ma jeszcze więcej witamin, minerałów i zestaw pobudzających alkaloidów ksantynowych!

Rozluźnienie i energetyzacja z yerba mate

Yerba mate, poprzez swoje wielokierunkowe działanie na ludzki organizm, wpływa więc na pobudzenie do działania. Poprawia koncentrację, skupienie, pamięć. I w tej samej chwili picia, doładowuje ciało kompleksem mikroelementów! Rozluźnia, pogłębia oddech, zwalcza bakterie, wirusy, pomaga w detoksie. Pozwala równocześnie zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie oraz zapewnić wysoką efektywność w pracy i wykonywaniu codziennych obowiązków. Niech dobrej jakości yerba mate zagości na stałe w twoim naparowym menu – zadbaj o siebie – z przytupem! Najlepsze gatunki yerba mate na świecie oferuje Yerba Mate Sklep: Yerba Market

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.