Wzmacniacz sygnału Wi-Fi Xiaomi Mi Range Extender Pro – korzystaj z WiFi po swojemu!

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi Xiaomi Mi Range Extender Pro – korzystaj z WiFi po swojemu!

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi Xiaomi Mi Range Extender Pro – korzystaj z WiFi po swojemu!

0

Słaby zasięg sieci na końcu domu? Router zbyt daleko? A może grube ściany znacząco utrudniają Ci płynne surfowanie w sieci? Wzmacniacz sygnału Wi-Fi Xiaomi Mi Range Extender Pro będzie w stanie znacząco poprawić zasięg oraz jakość sieci WiFi nie tylko w twoim domu, ale także poza nim! Zapraszam!

Odejście od taniości

Ahh… producent porzuca tanio wyglądający model i wypuszcza kolejną wersję, która wygląda znacznie lepiej niż jej poprzednik. Czy to dobrze? Oczywiście! Pierwsza wersja wzmacniacza sygnału od Xiaomi była mówiąc lekko kolokwialnie – „taka se”. Ot zwykły pendrive z jakąś antenką. Wersja Pro prezentuje się naprawdę dobrze. Zmatowiony czarny plastik nie daje po sobie żadnego wrażenia taniości czy tandety. Zdecydowana zmiana na lepsze. Brawo Xiaomi!

Co oferuje?

Dzięki temu małemu urządzeniu będziecie mogli realnie zwiększyć zasięg sieci WiFi w waszym domu. Problem słabego zasięgu może dotykać nie tylko mieszkańców kilku kondygnacyjnych domów, ale jest on także spotykany w blokach o grubych ścianach które utrudniają przepływ sygnału z routera do urządzenia mobilnego. W moim wypadku jest tak z salonem i balkonem, gdyż sygnał tracimy już mniej więcej w połowie pomieszczenia. Myślałem, że będę zmuszony się już z tym pogodzić. Czy tak się jednak stało? Tego dowiecie się w dalszej części tekstu. Myślę, że warto wspomnieć także o tym, że wersja Pro sama potrafi się aktualizować oraz umożliwia nam podpięcie aż 64 urządzeń. To bardzo dobry wynik! Czy taki jest w rzeczywistości? No cóż, nie mam jak tego sprawdzić, gdyż brakuje mi sprzętu…

Jak go uruchomić?

To bardzo proste. Wzmacniacz sygnału Wi-Fi Xiaomi Mi Range Extender Pro wpinamy do gniazdka i dalszą część konfiguracji wykonujemy już prosto z naszego smartfona. Niezbędna jest nam aplikacja Mi Home, którą pobierzecie za darmo z AppStore/Sklepu Play. Następnie wystarczy wyszukać nasz Extender na liście urządzeń i wykonać wszystko zgodnie z instrukcją. Aplikacja sama w sobie nie pozwala nam na zbyt dużo – widzimy moc sygnału i możemy wykonać klona naszej sieci WiFi. Tyle.

Co ważne – do pełnego działania urządzenia nie jest wymagana żadna bramka czy inne ustrojstwa, więc możecie spokojnie sobie zakupić wzmacniacz Xiaomi Mi Range Extender Pro i nie martwić się o dokupywanie bramek aby połączyć go z apką.

Czy naprawdę działa?

Pomimo dopisku PRO w nazwie, musicie liczyć się z tym, że poprzez narzucone ograniczenie w postaci sieci 2,4 GHz nie będziecie w stanie uzyskać dzięki temu urządzeniu prędkości wyższej niż około 50 Mbps. No cóż – pewnych ograniczeń nie będziemy w stanie przeskoczyć. Ale czy to oznacza, że urządzenie jest złe? Nie! Dzięki niemu znacząco poprawił się zasięg mojego wifi w domu. Wcześniej w salonie i na balkonie zasięgu nie było, natomiast dzisiaj spokojnie mogę przeglądać social media popijając sobie kawkę na balkonie. Tego nie możemy mu zarzucić – spełnia swoje zadanie bardzo dobrze.

Może do pobierania gier to bym go nie wykorzystał, bo nie mam tygodnia na to… ale do podstawowych czynności zasięg generowany przez to cacko jest wystarczający.

Podsumowanie

Urządzenie zaskoczyło mnie tym, jak dobry sygnał (i mocny) potrafi wygenerować. Jest ono naprawdę małe i nikomu nie będzie przeszkadzać, gdyż nie rzuca się jakoś bardzo w oczy. Cena również jest bardzo przystępna, gdyż jest to 69,00 złotych. Urządzenie możecie kupić w oficjalnym sklepie mi-store.pl klikając w ten link – *KLIK*

Cieszę się, że je zakupiłem ponieważ tak jak wspomniałem – zyskałem znaczącą poprawę zasięgu w części domu do której on wcześniej nie docierał. Sam montaż jak i uruchamianie Xiaomi Mi Range Extender Pro jest bardzo proste i nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności informatycznych. Nie musicie grzebać nic w ustaleniach routera czy martwić się o utratę gwarancji – wszystko zrobicie szybko i bezpiecznie w aplikacji Mi Home. Serdecznie zachęcam do zakupu jeśli zmagacie się ze słabym zasięgiem sieci WiFi w swoim domu!

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi Xiaomi Mi Range Extender Pro – korzystaj z WiFi po swojemu!

Zalety Wady

Zalety

  • Cena
  • Dostępność
  • Możliwość podłączenia aż 64 urządzeń
  • Łatwa konfiguracja
  • Działa bardzo dobrze
  • Znacząco zwiększa zasięg sieci WiFi
  • Jakość wykonania

Wady

  • Brak możliwości utworzenia sieci 5 GHz
  • Maksymalna prędkość to około 50 Mbps
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/