Home Newsy Wymienny dysk SSD w nowym MacBooku Pro
Wymienny dysk SSD w nowym MacBooku Pro
0

Wymienny dysk SSD w nowym MacBooku Pro

0

Pierwsze modele nowego MacBooka Pro bez Touch Bara znajdują się już w rękach użytkowników. Komputer jest najtańszą wersją zaprezentowanych niedawno maszyn, choć poza brakiem wspomnianego panelu dotykowego nie różni się on wizualnie od 13 i 15 calowego brata.

13 calowy MacBook Pro z tradycyjnym rzędem przycisków funkcyjnych także oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych smuklejszej obudowy i także jak droższe wersje posiada nowy typ klawiatury oraz większy gładzik wspierający technologię Force Touch. W tym urządzeniu niestety znajdziemy również mniej portów typu USB-C, choć ciekawą informacją może okazać się ta zamieszczona poniżej.

1

Firma OWC postanowiła rozebrać wspomniany komputer i sprawdzić go pod kątem samodzielnej rozbudowy. Okazuje się, że jedynym, wymiennym elementem konstrukcji jest dysk SSD. Proces jego demontażu jednak nie jest taki prosty, jak zauważają pracownicy firmy. Nie wiadomo też, czy modele z panelem Touch Bar będą posiadały podobne rozwiązanie. Jest to raczej mało prawdopodobne.

Przy okazji rozbiórki na światło dzienne wyszło również kilka innych szczegółów specyfikacji technicznej. Komputer posiada procesor Intel Skylake i5 – 6360U i pamięć RAM DDR3. W droższych wersjach z nowym, dotykowym rozwiązaniem będzie wykorzystana pamięć RAM DDR4.

Źródło: OWC/Macsales

 

Wymienny dysk SSD w nowym MacBooku Pro

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)