0

Wymiana ekranu w iPhone 2G

16
0

21-iphone-crashed-496x376

Pierwszy iPhone został tak skonstruowany przez producenta, że mocniejsze zadrapanie, czy co gorsza zbicie zewnętrznego szkiełka to prawdziwa katastrofa. Szkiełko ochraniające warstwę dotykową (digitizer) oraz wyświetlacz LCD, zostały ze sobą zespojone jeszcze w fazie produkcji. To spowodowało, że jakikolwiek problem z którąś z warstw wiąże się z wymianą wszystkich trzech części pomimo, że dwie z nich są sprawne. Obecnie zakup modułu wyświetlacza dla telefonu iPhone 2G jest kompletnie nie opłacalne – taniej można kupić używany cały telefon na aukcjach internetowych. Mimo to pokazujemy w jaki sposób go wymienić.

Koszt modułu wyświetlacza dla teleofnu iPhone 2G to około 500-600 złotych. Jako, że w Polsce nie ma serwisu autoryzowanego, który mógłby się podjąć takiej naprawy, jesteśmy skazani na usługi serwisów gsm, lub studentów dorabiających sobie na naprawach tych telefonów. Z informacji, które udało nam się ustalić, wymiana wyświetlacza wraz z częścią to koszt nie mniejszy niż 650-700zł. W takich cenie można kupić używanego iPhona! Innym rozwiązaniem może być zakup uszkodzonego telefonu ze sprawnym wyświetlaczem i przekładka do naszego. Taka usługa powinna się zamknąć w kwocie do 400zł.

Jeżeli jednak jesteśmy tak zdesperowani i chcemy sami po najniższych kosztach wymienić moduł samodzielnie, poniżej zamieszczamy film, który znacznie wam to uprości.

Nie polecamy jednak wymiany modułu osobom, które nie miały do czynienia z tego typu elektroniką. Wymiana modułu w tym modelu jest dość trudna i wymaga sporej wprawy. Z tego miejsca polecamy także skorzystanie z usług serwisowych AppleMobile.pl. Więcej na ten temat w dziale serwis.

 

 

(16)

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.