Wyłącz limit sieci 3G dla Skype we Fring’u

0

Jeżeli posiadasz iPhone’a z dobrym pakietem internetowym i lubisz darmowe pogawędki na Skype, to powinna Cię zainteresować modyfikacją umożliwiająca darmową rozmowę przez iPhone’a.

Wszystkie dzięki Fring i drobnej modyfikacji. W standardzie Fring obsługuje takie komunikatory jak MSN Messenger, ICQ, SIP, Google Talk, Twitter, Yahoo, AIM oraz najbardziej popularny u nas – Skype. Niestety standardowa wersja Fring?a posiada ograniczenie – rozmowy głosowe można prowadzić jedynie przy użyciu połączenia WiFi.

Aby nieco zmodyfikować działanie Fringa, i umożliwić wykonywanie rozmów głosowych przez Skype przy pomocy połączenia z siecią EDGE lub 3G, należy uruchomić pewien skrypt. Uruchamianie tego typu skryptów możliwe jest jedynie na iPhonach ze złamanym systemem po tak zwanym Jailbreaku.

Następnie należy pobrać program Fring ze sklepu iTunes Store lub przez AppStore.

001

Na pierwszym ekranie pojawi się możliwość zalogowania do istniejącego profilu lub założenie nowego konta. Osoby, które w przeszłości korzystały z multikomunikatora Fring powinny wcisnąć przycisk z lewej strony u zalogować się do swojego starego profilu. Jeżeli jednak nie używałeś nigdy Fringa musisz wcisnąć przycisk z prawej.

iphone_062

Założenie konta jest banalnie proste. W pierwszym polu podajemy login – login wymyślamy. Potrzebny będzie przy logowaniu. Kolejne pole to nasz Nick/Ksywka, pod jaką chcemy występować wśród społeczności Fring. Następnie podajemy hasło, które powinno zawierać minimum 4 znaki oraz adres email, na który w razie problemów z pamięcią przyjdzie nowe hasło. Rejestrację potwierdzamy wciskając przycisk Register.

iphone_063

Po chwili nasze konto będzie aktywne. Z listy wybieramy interesujący nas komunikator – w naszym wypadku Skype.

002

Podajemy nasz login i hasło do Skype. Logowanie w zależności od metody połączenia będzie trwało chwile. Teoretycznie od tego momentu możemy już wykonywać bezpłatne rozmowy przy pomocy Skype, lub tańsze rozmowy do sieci PSTN oraz komórkowej także przy pomocy Skype. Teoretycznie dlatego, że aby połączenie doszło do skutku musimy być w zasięgu sieci WiFi. I tutaj się zaczyna zabawa.

Aby oszukać telefon, a tym samym umożliwić sobie darmowe dzwonienie przez Skypa przy wykorzystaniu sieci GSM potrzebne jest zainstalowanie skryptu o nazwie VoiPover3G. Dzięki niemu, ring będzie się łączył ze Skypem nie zależnie, czy będziemy w zasięgu WLAN, EDGE, czy 3G. Aby pobrać i zainstalować wymagany skrypt należy uruchomić program Cydia, który pojawił się na twoim pulpicie po wykonaniu Jailbreak?a. Następnie przechodzimy do funkcji szukania i wpisujemy nazwę potrzebnego nam skryptu – VoiPover3G. Po chwili na ekranie pojawi nam się ikona ze skryptem wciskamy na nią i instalujemy.

iphone_064

Po wciśnięciu Install nasz ekran wyświetli czarne tło i białe literki. Po chwili patchowanie zostanie ukończone, a możliwość wykonywania połączeń przez sieć GSM odblokowane. Miłego gadaniaJ

iphone_065

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *