Wykonujesz prace sezonowe w UK? Korzystaj z tanich rozmów z rodziną w kraju
0

Wykonujesz prace sezonowe w UK? Korzystaj z tanich rozmów z rodziną w kraju

0

Polacy wyjeżdżają do prac sezonowych w Wielkiej Brytanii od wielu lat. Zbiory warzyw i owoców, prace w ogrodnictwie i przy uprawie kwiatów oraz pomoc w przygotowywaniu przetworów to tylko część zadań, jakie powierza się Polakom w branżach sezonowych. Do Wielkiej Brytanii wyjeżdżają wtedy głównie studenci, emeryci oraz osoby bezrobotne, które zarabiają w ciągu kilku miesięcy na utrzymanie w Polsce przez resztę roku.

Z dala od rodziny

Największym minusem wykonywania prac sezonowych w Zjednoczonym Królestwie jest odległość od domu i rodziny. Aby tęsknota była mniejsza, wielu Polaków codziennie dzwoni, pisze wiadomości tekstowe lub kontaktuje się przez Internet z najbliższymi osobami. W tym celu wykorzystują głównie tanie karty sim UK, które umożliwiają wykonywanie niedrogich połączeń.

Karty SIM w UK można użytkować w dowolnym telefonie, dzięki czemu można przełożyć je do smartfona przywiezionego z Polski. Takie rozwiązanie obniża koszty kontaktowania się z rodziną w kraju, gdyż nie wymaga kupowania nowego telefonu. Co ważne, kartę można doładować w dowolnym momencie, a długi termin jej ważności umożliwia doładowanie karty podczas ponownego pobytu w Wielkiej Brytanii w kolejnym roku.

 

Ile kosztują karty SIM w UK?

Oferty na kartę SIM UK są atrakcyjne, gdyż na tamtejszym rynku panuje spora konkurencja. Na Wyspach Brytyjskich działa znacznie większa liczba operatorów komórkowych niż w Polsce. Ponadto rozmowy telefoniczne na zachodzie Europy są tańsze niż w Polsce od wielu lat, gdyż nad Wisłą powszechnie zaczęto korzystać z komórek znacznie później.

Jeżeli przyjeżdża się do Wielkiej Brytanii na kilka tygodni lub parę miesięcy, warto wybrać karty SIM UK, które są dostępne w niskiej cenie i oferują sporo darmowych minut oraz Internet mobilny. Przykładowo, za 3,99 funta zyskuje się 150 minut połączeń, 500 MB Internetu oraz nielimitowane sms-y. Karta jest ważna przez 30 dni. Za 7,5 funta korzysta się z 500 minut darmowych rozmów, 5000 wiadomości tekstowych oraz 1 GB Internetu. Kontrakt zachowuje ważność przez 12 miesięcy, dzięki czemu ponowny przyjazd do Wielkiej Brytanii do pracy nie wiąże się z zakupem kolejnej karty SIM.

Przy zakupie karty SIM szczególną uwagę powinno się zwrócić na limit Internetu w ramach umowy. Jest to ważne, gdyż Internet pozwala na swobodne kontaktowanie się z bliskimi w kraju. Komunikatory internetowe umożliwiają prowadzenie rozmów video, wysyłanie wiadomości tekstowych, a nawet wykonywanie połączeń głosowych bez dodatkowych opłat. Co ważne, korzystanie z komunikatorów wiąże się wyłącznie ze zużywaniem dostępnego limitu transferu bez wykorzystywania limitu na tradycyjne połączenia głosowe lub sms-y.

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *