0

Jak wybrać dobry hosting pod WordPressa?

Jak wybrać dobry hosting pod WordPressa?
0

WordPress to usługa umożliwiająca zakładanie darmowych stron internetowych. Platforma ma tysiące wtyczek i szat graficznych. Wybierając hosting pod WordPress, należy zwrócić uwagę na: obsługiwanie PHP i MySQ, przejrzysty panel administracyjny, tworzenie backupów, czas reakcji na awarię oraz biuro obsługi klienta. Do wyboru są hostingi współdzielone, VPS oraz dedykowane.

Wydajny serwer i dobry hosting to podstawa przy zakładaniu witryny WWW. Zakładając stronę na WordPressie, nie trzeba mieć wysokich wymagań systemowych, jednak warto dopasować ilość i jakość usług do wymagań swojej działalności.

WordPress – cechy i możliwości

WordPress to platforma do zakładania i instalowania własnych witryn internetowych. Content Management System (CMS) to popularna wersja panelu administracyjnego do zarządzania stroną. System jest prosty i umożliwia edycję niemal każdego elementu. WordPress gwarantuje korzystanie z tysięcy wtyczek i szablonów graficznych, dzięki czemu można dowolnie spersonalizować własną stronę i wyróżnić się w internecie. Usługa działa na wszystkich systemach operacyjnych. Zakładając witrynę na WordPressie, oszczędza się znaczną ilość pieniędzy, ponieważ usługa jest darmowa. Dodatkowo inwestycja w tani hosting (od 49 zł rocznie) oraz domenę (od 40 zł za rok) pozwala na uruchomienie profesjonalnej strony małymi kosztami.

Typy hostingów pod WordPressa

Najtańszą opcją hostingu pod WordPressa jest hosting współdzielony. To usługa z ograniczoną ilością miejsca na dysku i niskim transferem  skierowana do małych firm lub stron wizytówkowych. Hosting VPS umożliwia większą autonomię i elastyczność zasobów. Hosting dedykowany natomiast jest najdroższy, jednak cała przestrzeń dyskowa na fizycznym komputerze jest przeznaczona dla jednego użytkownika.

Na co zwrócić uwagę, wybierając hosting pod WordPressa?

Przed wyborem hostingu pod WordPressa należy dokładnie ustalić potrzeby witryny oraz planowany rozwój. Na wstępie trzeba sprawdzić, czy dana firma hostingowa gwarantuje obsługę bazy PHP i MySQL. Panel administracyjny powinien być prosty i intuicyjny w użytkowaniu, aby nie tracić zbyt dużo czasu na obsługę systemu. Dobre hostingi umożliwiają też regularne tworzenie kopii zapasowych (backup). Przed wyborem usługi warto też poczytać opinie w sieci o danej formie hostingowej. Ważnym elementem jest czas reakcji na awarię. Użytkownicy zwykle piszą, jak często hosting miał przerwy w działaniu oraz jak szybko grupa informatyków radziła sobie z tym problemem. Warto też sprawdzić, czy dana firma ma biuro obsługi klienta czynne 24 h. Problemy mogą powstać też w nocy lub w czasie świąt.

Artykuł sponsorowany
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *